Postet nga: gjykata themelore e ferizajt

Policia arreston të kërkuarin nga Gjykata, i dënuar për dhunë në familje

Një 26-vjeçar i kërkuar me urdhër të Gjykatës Themelore në Ferizaj u arrestua dje në fshatin Duraj të Kaçanikut nga policia.

Krivaça nën lot para gjykatësit – ‘S’po mundem kurrgjë me kuptu’

Seanca fillestare ndaj Dardan Krivaçës dhe Arbër Sejdiu, të akuzuar për vrasjen e Marigona Osmanit është mbajtur në Gjykatën Themelore të Ferizajt.

Caktohet seanca gjyqësore ndaj Dardan Krivaçës dhe Arbër Sejdiut, të dyshuar për vrasjen e Marigona Osmanit

Më 14 korrik në orën 10:00 do të mbahet seancë gjyqësore ndaj Dardan Krivaqës dhe Arbër Sejdiut, dy të dyshuarve për vrasjen e Marigona Osmanit.

Vetëm në 2021, Dardan Krivaqa u dënua 3 herë me vendim të formës së prerë

Vetëm këtë vit, Dardan Krivaqa u dënua 3 herë me vendim të formës së prerë

Paraburgim për dy të dyshuar, u kapën me 5.5 kg heroinë

Gjykata Themelore e Ferizajt ua ka caktuar masën e paraburgimit prej 1 muaji dy të dyshuarve A. E., shtetas i Maqedonisë së Veriut dhe S. A., shtetas i Republikës ...

Gjykatat e Kosovës rrisin numrin e aktgjykimeve të publikuara gjatë muajit gusht

Gjatë muajit gusht të vitit 2020, Gjykatat e Kosovës kanë publikuar gjithsej 1,440  aktgjykime, çka përbën një ngritje të numrit krahasuar me muajin paraprak, kur ishin publikuar 1,391  aktgjykime.

Kërkesë për paraburgim për tre të dyshuar për narkotikë

Për tre të pandehur në Ferizaj është paraqitur kërkesa për paraburgim nën dyshimin se të njëjtit kanë poseduar dhe dyshohet se kanë tentuar të shesin ...

7 vjet burg për akuzën e keqpërdorimit seksual të 13 vjeçares

Gjykata Themelore në Ferizaj, i ka shqiptuar 7 vjet burg të akuzuarit me inicialet B.S. nën akuzën e keqpërdorimit seksual të personit nën 16 vjeç.