Postet nga: gjykata supreme

VIDEO: Ankesa e Duda Baljes i nxerr telashe kandidatit të NDS-së

Emin Neziraj, kandidat për deputet nga partia Nova Demokratska Stranka pas një ankese në Panelin Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa nuk u certifikua për të marrë pjesë ...

Sallahu: Nëse Gjykata Supreme nuk vendos në favor të VV-së do të drejtohemi në Gjykatën Kushtetuese

Blerim Sallahu, përfaqësuesi ligjor i Lëvizjes Vetëvendosje ka dorëzuar para pak minutave në Gjykatën Supreme ankesën kundër vendimit të Panelit Zgjedhor pë...

AAK ankohet në Supreme për vendimin e PZAP-it

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka dorëzuar sot ankesë pranë Gjykatës Supreme, pasi katër kandidatë për deputet nuk morën dritën e ...

Gjykata Supreme 'dera e fundit’ për Albin Kurtin  

Gjykata Supreme e Kosovës është dera e fundit në të cilën kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje (LV), Albin Kurti mund të ‘trokas’ për të kërkuar ...

Gjykata Supreme e kthen në rigjykim rastin e mërgimtarit të akuzuar për aksident trafiku

Deri në Gjykatën Supreme të Kosovës ka shkuar rasti i një mërgimtari, i cili nga Prokuroria e Mitrovicës po akuzohet se ka shkaktuar aksident trafiku me ...

Supremja e kthen në Apel lëndën e Kçirajve të akuzuar për fajde

Gjykata Supreme e ka kthyer në Gjykatën e Apelit lëndën e të akuzuarve për fajde dhe krim të organizuar në rajonin e Prizrenit, ku të pë...

Apeli liroi Ilir Tolajn nga të gjitha akuzat

Gjykata e Apelit e ka liruar nga akuzat për korrupsion, ish-sekretarin e Ministrisë së Shëndetësisë Ilir Tolaj. Kolegji i Apelit ka vendosur të refuzojnë ankesën e ...

Avokati i Grabovcit flet pas vërtetimit të dënimit nga Supremja

“Aspak se ndjej veten fajtor”, ishin fjalët e Adem Grabovcit përballë Gjykatës lidhur me deklarimin e tij për akuzën për emërime të kundë...