Postet nga: "Përkedhelja e Korrupsionit"

Supremja miraton udhëzuesin “Korrupsioni zyrtar dhe veprat penale kundër detyrës zyrtare”

Gjykata Supreme e Kosovës në një seancë të përgjithshme të gjyqtarëve ka miratuar udhëzuesin e veçantë “Korrupsioni zyrtar dhe veprat penale kundër detyrës ...

Kryetari i Apelit përplaset me ministren e Drejtësisë për Komisionin e Jurisprudencës

Kryetari i Gjykatës së Apelit Hasan Shala, ka kritikuar ministren e Drejtësisë për emërimet e anëtarëve të Komisionit për Provimin e Jurisprudencës.

Kryeprokurori i Speciales, kritikon politikën: Po na dekurajon

Kryeprokurori i Prokurorisë Speciale, Blerim Isufaj ka hedhur kritika në drejtim të politikanëve. Ai tha se është dekurajuar kur qeveria e Kosovës kishte thirrur konferencë dhe kishte akuzuar ...

Kryetari i gjykatës Supreme kritikon dënimet me kusht në rastet e korrupsionit

Kryetari i Gjykatës Supreme, Enver Peci, gjatë emisionit “KallxoPernime” ka hedhur kritika në drejtim të gjyqtarëve që po gjykojnë rastet e korrupsionit.

Lumezi: Vettingun ta bëjmë ne, e jo ministria

Kryeprokurori i Shtetit, Aleksandër Lumezi në emisionin "KallxoPernime” ka folur për procesin e vettingut në sistemin e drejtësisë.

Kryeprokurori i shtetit flet për hetimin e qytetarëve me shtëpi dhe vetura të shtrenjta

Ai tha se ka njerëz që shihen me vetura, orë dhe shtëpi të shtrenjta që kushtojnë mbi 300 mijë euro ndonëse nuk kanë kurrfarë veprimtarie ekonomike.

Haxhiu: Deri tash s’kemi parë akoma rezultate konkrete në luftën kundër korrupsionit

Ministrja e Drejtësisë Albulena e Haxhiu ka folur për dënimet e ulëta të korrupsionit në emisionin “KallxoPernime”, ku u shpalos raporti i monitorimit të sistemit të ...

Leposhtica: Korrupsioni në Kosovë po përkëdhelet nga Gjykatat

Koordinatori i zyrës ligjore të KALLXO.com, Labinot Leposhtica gjatë shpalosjes së raportit të monitorimit të sistemit të drejtësisë, ka deklaruar se Gjykatat e Kosovës po e ...