Postet nga: gjoba

Ligji për pandeminë - Dënimet nga 35 deri në 500 euro për mosvënie të maskës

Deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë votuar në lexim të dytë Ligjin parandalimin dhe luftimin e Pandemisë COVID-19 në territorin e Republikës së Kosovës.

Mbi një mijë gjoba për mosrespektim të masave kundër pandemisë

Në periudhën e fundit në Kosovë është regjistruar një numër rekord i të infektuarve me koronavirusin e ri, si dhe një numër në rritje i vdekjeve si ...

Pamje nga Prishtina, Policia angazhohet për të kontrolluar maskat

Qeveria e Republikës së Kosovës sot  ka marrë vendim që të gjitha qytetarët të bartin maska për fytyrë në të gjitha aktivitetet jashtë objekteve të tyre ...

Masat kundër COVID 19 - Katër gjoba të shqiptuara gjatë tërë javës për lokalet në Prizren

Gjatë gjithë javës në Komunën e Prizrenit janë shqiptuar katër gjoba për lokalet që nuk kanë respektuar masat e qeverisë të vendosura për parandalimin e ...

1 mijë euro gjobë për infermieren e Vushtrrisë e cila nuk u vetizolua

Mëngjesin e sotëm, KALLXO.com ka raportuar se një infermiere në Vushtrri e cila ishte e infektuar me Covid- 19 është takuar nga policia mbrëmë në rrugët ...

1123 gjoba për mosrespektim të masave kundër COVID-19

Që nga paraqitja e rasteve të para me virusin corona në vend, Qeveria e Kosovës ka aplikuar masa të ndryshme për parandalimin e përhapjes së COVID-19.

Kompanitë e derivateve do t'i drejtohen Gjykatës lidhur me gjobat në vlerë 4 milionë euro

Shoqata e Naftarëve të Kosovës e ka kundërshtuar vendimin e Autoritetit Kosovar të Konkurrencës përmes të cilit 14 kompani të derivateve të naftës janë gjobitur ...

Ferizaj: Do të gjobiten qytetarët që nuk respektojnë orarin e qarkullimit

Shtabi Emergjent i Komunës së Ferizajt ka mbajtur sot një  takim, ku u vendos që të shtohen kontrollet policore në qytet dhe hyrje të fshatrave.