Postet nga: Apel

Më 14 dhjetor merret vendimi në Apel për ish-komandantin e UÇK-së, Salih Mustafën

Gjykata Speciale në Hagë ka caktuar datën e shpalljes së vendimit të shkallës së dytë në çështjen e ish-komandantit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Salih Mustafa.

Rrëzimi i lisave nga reshjet e borës në kryeqytet, Rama thirrje qytetarëve të mos frekuentojnë parqet

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Përparim Rama ka bërë të ditur se si pasojë e reshjeve të borës, në disa zona të qytetit ka rrë...

Pas disa rasteve të mashtrimeve, Policia e Gjilanit u bën thirrje qytetarëve të mos ekspozojnë të dhënat personale e bankare

Drejtoria Rajonale e Policisë së Kosovës në Gjilan u ka bërë thirrje qytetarëve dhe subjekteve afariste që të bëjnë kujdes sa i përket ekspozimit të ...

Prokuroria: Salih Mustafa vazhdon të mbetet në ndalim

Zyra e Prokruorit të Specilizuara ka theksuar se Salih Mustafa duhet të mbetet në ndalim.

Më 16 shkurt mbahet konferenca e Apelit në rastin e Salih Mustafës

Kryegjykatësja e Panelit të Gjykatës së Apelit, Mishele Pikar, ka caktuar datën për mbajtjen e konferencës në çështjen e Salih Mustafës.

KEDS reagon për sulmin ndaj dy punëtorëve të kompanisë në Pejë

Kompania për Distribuimin e Energjisë Elektrike (KEDS) ka bërë thirrje që të ndalen sulmet ndaj punëtorëve të tyre gjatë kryerjes së detyrës zyrtare.

Komuna e Vushtrrisë apelon shoferët që ta përdorin rrugën alternative R220 Pestovë - Bukosh

 

Mbi 1 mijë gjoba komunikacioni brenda 24 orëve

Policia e Kosovës u ka ndarë mbi 1 mijë gjoba ngasësve që kanë bërë kundërvajtje në komunikacionin rrugor, gjatë 24 orëve të fundit. Sipas të dhënave ...