Postet nga: Gjilan

Osmani fillon vizitat në komunat e Kosovës, niset për Gjilan

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani ka filluar sot ciklin e vizitave nëpër komunat e Kosovës.

VIDEO: Gjilan, qytetari pretendon se policët e arrestuan brutalisht dhe e keqtrajtuan

Qytetari nga Gjilani, G.O., po pretendon se është keqtrajtuar nga disa zyrtarë policorë.

Huliganizmi në Stadiumin e Gjilanit, Prokuroria kërkon paraburgim ndaj dy personave

Prokuroria Themelore në Gjilan ka ushtruar kërkesë për caktimin e masës së paraburgimit ndaj F. R. dhe B.K.,  për shkak të dyshimit se secili veç ...

Huliganizmi në stadiumin e Gjilanit, arrestohen edhe 3 të dyshuar

Edhe tre persona janë arrestuar nga Policia në lidhje me incidentin në stadiumin e Gjilanit, ku pasi tifozëria gjilanase u fut në fushë u sulmua fizkisht portiere i klubit ...

“Skifterat” distancohen nga akti i shëmtuar, kryesia deklaron dorëheqjen

Kryesia e tifozëve të klubit të futbollit Gjilani – "Skifterat" ka reaguar pas sulmit të tifozëve ndaj portierit të KF Ballkani, Stivi Frashëri, i cili si pasojë e ...

VIDEO - Momenti kur portieri i Ballkanit goditet me shkelm në kokë nga tifozi gjilanas

Portieri i klubit Ballkani është dërguar për trajtim mjekësor në Emergjencën e Spitalit të Gjilanit pas lëndimeve që ka marrë pasi është goditur në kokë ...

'Tollovia' me mbështetjen e OJQ-ve në Gjilan

Një thirrje publike e Komunës së Gjilanit për mbështetjen financiare për OJQ-të dhe individë është shoqëruar me shumë kritika e dyshime, e që përfundoi ...

Gjilan, arrestohet një person për organizim të lojërave të fatit online

Një person është arrestuar gjatë ditës së djeshme në fshatin Përlepnicë të Gjilanit, nën dyshimin se ka organizuar lojëra të fatit online.