Postet nga: Gjilan

Vetaksident në Gjilan, tre të lënduar

Nga një vetaksident trafiku në fshatin Velekincë të Gjilanit dje janë lënduar tre persona.

Salihu: Pronat asnjëherë nuk kanë qenë të Komunës së Gjilanit, pasi Komuna nuk posedon certifikatë të pronës

Bekim Salihu, drejtor për Kadastër, Gjeodezi dhe Pronë në Komunën e Gjilanit ka komentuar vendimin e Qeverisë për heqjen nga procesi i privatizimit të disa pronave ...

Vidhen 8 euro në një xhami në Gjilan

Një i mitur, shtetas i Serbisë, është arrestuar dje gjatë ditës në Gjilan.

Aksident në rrugën Prishtinë - Gjilan, shtatë të lënduar 

7 persona janë lënduar në një aksident trafiku që ka ndodhur sot rreth orës 16:00 në magjistralen Prishtinë - Gjilan, në afërsi të pendës së liqenit të Badocit. 

Gjilan, vëllai raporton zhdukjen e motrës

Policia e Kosovës njofton se një burrë ka raportuar se motra e tij është larguar nga shtëpia dhe nuk dihet se ku mund të ketë shkuar.

Pas interesimit të KALLXO.com, Komuna e Gjilanit anulon punësimin e dhjetëra ‘konsulentëve’

Komuna e Gjilanit këtë muaj kishte planifikuar që t'i punësojë dhjetëra konsultentë për fusha të ndryshme, por për disa pozita Komuna i kishte shpallur në ...

Gjilan, ligjëratë informuese nga Policia për parandalimin e ngacmimeve seksuale në shkollë

Njësiti i Policisë në Komunitet në Gjilan ka mbajtur ligjëratë informuese me temën “Parandalimi i ngacmimeve seksuale në shkollë”.

Banorët kundërshtojnë ndërtimin e objektit të BIK-ut në Gjilan

Disa banorë të Gjilanit konkretisht ata të pjesës e cila njihet si “Qendra- Zona 1” po  kundërshtojnë një vendim të komunës të vitit 2020 (në atë kohë sa ishte ...