Postet nga: fotografia

Medvegjë, mbahet festivali i fotografisë artistike ‘PreFoto’

Edicioni i 13 i festivalit të fotografisë artistike “International Photography Competition”- (PreFoto) është mbajtur të shtunën që shkoi në Medvegjë në Luginën e Preshëvës (Serbi), me ...

S’ka më 'Vëllazërim-Bashkim' - Kosova e paraluftës e fiksuar në foto

Fotografi i njohur serb Imre Szabo regjistroi rënien graduale të Kosovës në trazira në vitet 1980 dhe 1990, duke dokumentuar ngjarje vendimtare që çuan në shpërthimin e luftës ...

Prishtinë, arrestohet 23-vjeçari pasi publikoi fotografi intime të një vajze në rrjete sociale

Një 23-vjeçar ka përfunduar prapa grilave të premten pasi dyshohet se publikoi në rrjete sociale fotografi intime të një vajze.

Fotot më të mira ambientaliste për vitin 2019

SL Shanth Kumar ka fituar çmimin: fotografi ambientalist për vitin 2019, për foton e tij të shtëpive të goditura nga ujërat në Mumbai.

Flora Brovina i ndërron fjalët në Prokurori (VIDEO)

Deputetja e PDK-së, Flora Brovina, duket se i ka ndërruar fjalët në prokurori gjatë marrjes në pyetje rreth fotografisë së publikuar të enjten për të cilën ...

Fillon intervistimi i Flora Brovinës

Prokuroria Speciale ka dhënë urdhër policisë për ta ftuar deputeten Flora Brovina në intervistim.

Prokuroria jep urdhër për intervistimin e Flora Brovinës

Prokuroria Speciale i ka dhënë urdhër policisë për ta ftuar deputeten Flora Brovina në intervistim.

Flora Brovina insiston se fotografia e dhunimit është autentike

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës ka publikuar sot një foto të cilën shihet një grua teksa dhunohet nga disa ushtarë.