Postet nga: Drita Hajdari

Telefonata mes seancës: Prokurorja siguron dëshminë e gazetarit anglez për krimet në Krushë të Vogël

Një telefonatë që prokurorja Drita Hajdari e ka pranuar gjatë seancës gjyqësore, ka zgjidhur “ngërçin” në të cilin kishte mbetur gjykimi për krimet e luftë...

Hetimet për masakrën e Reçakut, flet prokurorja speciale

Sot bëhen 21 vjet që kur forcat policore dhe ushtarake serbe kryen njërën nga masakrat më të dhimbshme kundër njerëzimit në Reçak.

Shteti tregon dhëmbët, arrestohet kërcënuesi i prokurores

Para pak çastesh është arrestuar njëri nga personat e dyshuar për kërcënimin e prokurores speciale, Drita Hajdari.

Krimet e rënda marrin në dorë rastin e kërcënimit të Drita Hajdarit

Njësiti i Krimeve të Rënda në Policinë e Kosovës do të hetojë rastin e kërcënimit të Prokurores Speciale, Drita Hajdari.

Këshilli Prokurorial i Kosovës: Qëndrojmë fuqishëm në përkrahje të Drita Hajdarit

Këshilli Prokurorial i Kosovës ka reaguar pas kërcënimeve që u janë bërë sot prokurorës speciale Drita Hajdari.

Adem Grabovci komenton kërcënimet ndaj Drita Hajdarit

Ish- shefi i deputetëve të PDK-së, Adem Grabovci që së fundi u shpall i pafajshëm nga Gjykata Themelore e Prishtinës në rastin ‘Pronto’ ka reaguar ndaj kë...

Policia tregon si po e trajtojnë kërcënimin ndaj prokurores Drita Hajdari

Policia e Kosovës e ka konfirmuar se prokurorja  Drita Hajdari ka raportuar një  kërcënim ndaj saj.

Albulena Haxhiu i del në mbrojtje prokurores Drita Hajdari

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje dhe kandidataja e propozuar nga Albin Kurti për Ministre të Drejtësisë, Albulena Haxhiu i ka dalë në mbrojtje prokurores Drita Hajdari, e ...