Postet nga: fatmir xhelili

Tensionet në PDK, Fatmir Xhelili nuk di që në PDK ka njerëz që e kontrollojnë drejtësinë

Lidhur me akuzat e bëra nga kryetari i degës së PDK-së në Skenderaj, Sami Lushtaku, se 4-5 njerëz të partisë së tij kontrollojnë drejtësinë, bizneset dhe ç...

Kërkohet punësim i kadetëve që kanë kryer akademinë policore në Turqi

Në Komisionin për Punë të Brendshme, Siguri dhe Mbikqyrjen e FSK-së është shqyrtuar propozimi i anëtarëve të këtij komisioni, Rexhep Selimit dhe Fatmir Xhelili për ...

Haxhi Shala: Janë rreth 300 kërkesa të serbëve për FSK

Deputetë të Kuvendit të Kosovës, anëtarë të Komisionit Parlamentar për Siguri, kanë zhvilluar debat publik në lidhje me pakon e Projektligjeve për Forcën e Sigurisë ...

Xhelili: Ky grup negociator është i qëlluar, por duhet të plotësohet

Deputeti i PDK-së, Fatmir Xhelili nga grupi parlamentar ka thënë se është kjo një ide e qëlluar për krijimin e këtij ekipi negociator.

Nuk ka kuorum në Kuvend për kontratën me 'Contour Global'

Nuk janë votuar rekomandimet nga interpelanca me Kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj, sipas kërkesës së Grupit Parlamentar të Partisë Social Demokrat, për nënshkrimin e marrë...

Deputetët e shoqëria civile diskutojnë si të rritet integriteti i Policisë së Kosovës

Zyrtarë të Policisë së Kosovës thanë sot se plani për forcimin e integritetit në këtë institucion "po ecën mirë", deputetë të Kuvendit kritikuan zbatimin e ligjit ...

Tre Kandidatë të PDK-AAK-NISMA Ankohen në PZAP për Rezultatet

Sekretari i PZAP-së, Mul Desku tha se vetëm gjatë ditës së djeshme janë parashtruar tri ankesa nga ana e koalicionit PAN.