Postet nga: dialogu final

Thaçi: Albin Kurti ma kishte konfirmuar takimin të premten

Presidenti Hashim Thaçi ka folur për refuzimin e kryeministrit Albin Kurti për t’u takuar me të sot gjatë ditës.

Palmer: Shtetësia e Kosovës është e pakthyeshme, duhet ta çlironi potencialin e këtij vendi

Përfaqësuesi Special i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perendimor, Matthew Palmer është duke qëndruar në Kosovë.

Haradinaj takon Matthew Palmerin, flasin për dialogun Kosovë- Serbi

Kryeministri në largim, Ramush Haradinaj është takuar sot gjatë ditës me zëvendësndihmës sekretarin e ShBA-ve, Matthew Palmer.

Faza finale e dialogut nuk e ‘kursen’ as Dokumentin e Ahtisaarit

Dokumenti i Ahtisaarit, mbi bazën e të cilit është shpallur pavarësia e Kosovës në shkurt të vitit 2008 dhe i cili dokument është mishëruar në Kushtetutën ...

Vuçiq dhe zyrtari britanik Moor bisedojnë për dialogun dhe tarifën

Britania e Madhe pavarësisht daljes së planifikuar nga BE-ja do të mbetet e përkushtuar për të ndihmuar dhe mbështetur rajonit e Ballkanit.

Nesër në Kosovë vijnë dy këshilltarët e kancelares Merkel

Edhe java që po hyjmë pritet të përfshihet me porosi të bashkësisë ndërkombëtare sa i përket dialogut me Serbinë.

Referendum konsultativ për marrëveshjen eventuale me Serbinë

Kosova mund të organizojë një referendum konsultativ në rast të arritjes së një marrëveshje finale me Serbinë për normalizimin e raporteve, thonë njohësit e sistemit juridik-kushtetues. Ata ...

Si e parashohin amerikanët marrëveshjen Kosovë-Serbi

Prestigjiozja amerikane “The Washington Post”, përmes një artikulli të publikuar me titullin “Trump fton për marrëveshje paqësore në “Rose Garden”, derisa pa zë punon për ...