Postet nga: faruk rexhaj

Isak Shabani nga PDK: "Takimi i sotëm sulm direkt në KPM"

Raportimi i KPM-së para Komisionit parlamentar për Media, i cili kishte filluar më 09.02.2024 dhe kishte përfunduar atë ditë për të vazhduar të premten më 16.02.2024 prapë u pë...

Muzaqi akuzon kryeshefin dhe kryetarin e Bordit KPM-së se janë takuar me Devollët, ndërhyn edhe anëtarja Aliu

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Besim Muzaqi ka akuzuar kryeshefin e Komisionit të Pavarur të Mediave, Faruk Rexhajn dhe kryetarin Jeton Mehmeti, se janë takuar me Devollët në ...

Gjithçka rreth mbledhjes së 10-të të KPM-së

Organi kompetent për rregullimin, menaxhimin dhe mbikëqyrjen e spektrit të frekuencave të transmetimit në vend, Komisioni i Pavarur i Mediave - KPM ka mbajtur mbledhjen e 10 - të.

A mund media të publikojë informacione sekrete?

Një informacion i klasifikuar ditë më parë u publikua në mediat në Shqipëri.

Sulm kibernetik mbi KPM-në, bllokohet qasja në sistem dhe komunikim

Komisioni i Pavarur i Mediave më 19 janar të këtij viti u godit nga një sulm kibernetik.

A ka ‘qepime’ në televizione dhe radio?

Faruk Rexhaj, ushtrues detyre i kryeshefit të Komisionit të Pavarur të Mediave (KPM), në emisionin "Kallxo Përnime" ka thënë se në mediat televizive dhe radio në Kosovë ka ...

MEDIA-PRESS

Nevoja për një bord etik e profesional të KPM-së

 

Faruk Rexhaj emërohet ushtrues detyre i kryeshefit të KPM-së

Komisioni i Pavarur i Mediave ka zgjehdur Faruk Rexhajn ushtrues detyre të kryeshefit të KPM-së.