Postet nga: fanol krasniqi

Prokuroria kërkon dënimin e të akuzuarit për vrasje të rëndë në tentativë ndaj gazetarit Selimi

Arsim Limani, i akuzuar për ‘vrasje të rëndë në tentativë’ ndaj gazetarit Alban Selimi në mars të vitit 2023, është ulur edhe të hënën (12.02.2024) në bankën ...

Vrasja e rëndë në tentativë ndaj gazetarit, në gjykim flitet për zhdukjen e incizimeve

I akuzuari për vrasje të rëndë në tentativë, Arsim Limani është ulur sërish sot në bankën e të akuzuarit lidhur me rastin e djegies së shtë...

Zjarri në garazhin e gazetarit Alban Selimi, rrëfimi i babait të tij se si kishte vrapuar për të larguar nusen dhe fëmijët e të birit

Në rastin e vënies së zjarrit në garazhin e shtëpisë së gazetarit Alban Selimi, i akuzuari Arsim Limani është ballafaquar me dëshminë e babait të gazetarit, Rexhep ...

Dëshmia e gazetarit Alban Selimi në gjykatë lidhur me djegien e shtëpisë së tij

Arsim Limani i akuzuar se kishte tentuar ta privojë nga jeta gazetarin Alban Selimi përmes djegjes së shtëpisë, u ballafaqua me dëshmitë e gazetarit dhe bashkëshortes ...

I akuzuari për djegien e garazhit të gazetarit Alban Selimi kërkon falje për veprimin e tij

Arsim Limani u ul sot në bankën e të akuzuarve në Gjykatën e Prishtinës për t`u përballur me akuzat që e rëndojnë pë...

Gjykata merr vendim për Andi Pajazitin, i dyshuar për vrasjen në ‘Bon Vivant’

Gjykata Themelore e Prishtinë ia ka vazhduar masën e paraburgimit edhe për dy muaj të tjerë, Andi Pajazitit, i dyshuar për rastin e vrasjes së 4 gushtit në ‘...

Në disa prej aktakuzave të Prokurorisë të ngritura kundër Andi Pajazitit përmendet se ai përdori armë

I njohur me nofkën “Italiani”, 29 vjeçari Andi Pajaziti është i njohur për institucionet e sigurisë dhe drejtësisë në Kosovë.

Deklarohet avokati i zyrtarit të AKI-së i cili u arrestua nën dyshimet për zbulim të informatave sekrete

Avokati Fanol Krasniqi i cili po e mbron zyrtarin e AKI-së që u arrestua për dyshimet e nxjerrjes së informacioneve konfidenciale ka folur për KALLXO.com në lidhje ...