Postet nga: Ervehe Gashi

Prizren, aktakuzë ndaj të pandehurit që dyshohet se vrau një person në prani të bashkëshortes dhe vajzës së tij 3-vjeçare

Prokuroria e Prizrenit ka bërë të ditur më 15.04.2024 se ka ngritur aktakuzë kundër Aziz Gashit, për shkak të dyshimit se ka kryer veprat penale - vrasje e ...

Aksion në autoshkolla: Tre të arrestuar në Prizren për keqpërdorim të detyrës zyrtare dhe legalizim të përmbajtjes së rreme

Tre persona të dyshuar janë arrestuar në rajonin e Prizrenit për keqpërdorim të detyrës zyrtare dhe legalizim të përmbajtjes së rreme.

Çfarë deklaroi mbrojtësi i Trim Barakut para gjykatësit?

Për rastin e grabitjes së një argjendarie në Suharekë më 22 nëntor, u deklarua edhe avokati i të dyshuarit të katërt, Trim Baraku, pronar i një argjendarie në ...

Çka deklaroi në Gjykatë Leutrim Cakolli, i dyshuar për grabitjen në Suharekë

I dyshuari Leutrim Cakolli ka mohuar përfshirjne e tij në rastin e grabitjes në Suharekë dhe ka kërkuar nga Gjykata caktimin e një mase tjetër siç është ...

Fjalët e Besart Istrefit në Gjykatë, i dyshuar për grabitjen në argjendarinë në Suharekë

I dyshuari Besart Istrefi ka mohuar përfshirjen e tij në ratin e grabitjes të ndodhur më 22 së argjendarisë në Suharekë. Ai ka thënë se ditën kritike ka ...

Prokuroria: Gjatë grabitjes, të dyshuarit përdorën telefonin e njëjtë përmes të cilit e thirrën pronarin e veturës

Gjykata e Prizrenit ka caktuar masën e paraburgimit prej një muaji ndaj dy të dyshuarve, Albin Beqiri dhe Fatmir Tahiri, të cilët janë arrestuar si të dyshuar pë...

Grabitja në Suharekë, dy të dyshuarit dërgohen në Burgun e sigurisë së lartë në Dyz

Gjykata e Prizrenit ka caktuar një muaj paraburgim ndaj dy të dyshuarve për rastin e grabitjes në një argjendari në Suharekë.

Një muaj paraburgim për dy të dyshuarit për rastin e grabitjes në Suharekë

Gjykata e Prizrenit ka caktuar një muaj paraburgim ndaj dy të dyshuarve për rastin e grabitjes në një argjendari në Suharekë.