Postet nga: bashkim Krasniqi

Gjykimi për pronën e “Infrakos”-it: Ish-drejtori i Ramadan Mujës kërkon t’i lexohet aktakuza dy herë

Shtatë të akuzuar, ish-zyrtarë të komuns së Prizrenit dhe zyrtarë të ndërmarrjes publike “Infrakos”, kanë dalë para gjykatës në Prizren për t’u përgjigjur në akuzat ...

Nuk ndihen fajtorë inspektorët e akuzuar për lejim të ndërtimeve pa leje në Prevallë

Inspektorët Enver Bytyqi, Nexhmedin Musliu, Bashkim Krasniqi, Ruzhdi Daka dhe Bedri Halimi, të akuzuar nga Prokuroria Speciale për keqpërdorim të pozitës apo autoritetit zyrtar, thanë në ...

Dalin para gjyqit inspektorët e akuzuar se lejuan ndërtime pa leje në Prevallë

Mungesa e njërit të akuzuar ka bërë që të dështojë mbajtja e seancës gjyqësore ndaj 4 inspektorëve të Komunës së Prizrenit dhe një inspektori ...

Policia e kapë shokun e shoferit të Ministrisë duke vozitur 3Z

KALLXO.com ka zbuluar një komunikim  ku nënvizohet se shoferi i zëvendësministrit të MAPL-së, Bashkim Krasniqi, i kishte lejuar një miku të tij të voziste veturën ...

Në Nismën e Limajt aderojnë kryetari i degës së AAK-së dhe kryetarja i Aleancës së Gruas në Malishevë

Nisma Socialdemokrate e Fatmir Limajt ka vazhduar gjahun në parti të tjera në prag të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të 6 tetorit.

I dhanë leje për fermë, biznesmeni ndërtoi kamp-shtëpiza ‘Crazy Love’

Në vitin 2014, në rrugën magjistrale Prizren – Nashec kishte filluar ndërtimi i kamp - shtëpizave të quajtura “ Crazy Love”.

Nuk 'mjaftohet' me pozitën e zëvendësministrit, merr pozitë të lartë edhe në Komunë

Zëvendësministri i Administrimit dhe Pushtetit Lokal, Bashkim Krasniqi që nga fillimi i këtij muaji do të marrë edhe një pagë tjetër.

Dështon seanca e parë ndaj inspektorit të Prizrenit, i akuzuar për mosrrënimin e shtëpizave të ‘Crazy Love’

Inspektori i Ndërtimtarisë, në komunën e Prizrenit, Bashkim Krasniqi, i cili kryen funksionin e tij zyrtar në Drejtorinë e Inspektorateve në Prizren, po akuzohet se ka keqpërdorur ...