Postet nga: Arben Ramadani

Vrasja në kazinon e Suharekës: Babai qanë në gjykimin për policin

Halil Aliajn e kanë tradhtuar lotët kur doli në sallën e gjykatës para të akuzuarit Shefki Spahiu që të rrëfente për vrasjen e djalit të ...

Vrasja në Suharekë: Avokatët kërkojnë lirimin e të akuzuarve në Apel, Prokuroria synon dënim më të rëndë

Tre të akuzuarit për vrasjen e Abedin Bytyqit në një fshat të Suharekës kanë dalë sërish para gjykatës, këtë herë në atë të Apelit.

Detaje të reja në gjykimin për vrasjen e Abedin Bytyqit, prokurori flet për zgjerimin e aktakuzës

Të akuzuarit për vrasjen e Abedin Bytyqit në Peqan të Suharekës japin mbrojtjen e tyre. Abedin Bytyqi u vra në mënyrë mizore në 6 tetor të vitit 2016.

Prizren, gjykata liron policët e rastit të vetaksidentit të veturës së pazhdoganuar

Dy zyrtarë policorë u liruan nga akuzat të martën nga Gjykata e Prizrenit, në mungesë provash.

Gjykimi ndaj dy policëve për keqpërodrim të detyrës drejt fundit

Prokuroria kërkon dënimin e policëve që akuzohet se lëshuan një automjet të vetaksidentuar e që rezultoi i pazhdoganuar. Dy zyrtarët Policor Flurim Tafolli dhe Rexhep ...

Gjykimi i dy policëve që liruan veturën e aksidentuar pa e dërguar në Doganë për zhdoganim

Në gjykimin e të akuzuarve Flurim Tafolli e Rexhep Krasniqi që të dy zyrtarë policorë, të akuzuar për keqpërdorim të pozitës apo autoriteti zyrtar, dha dëshminë ...

Gjykimi ndaj policëve të akuzuar se liruan veturën e aksidentuar e cila rezultoi e pazhdoganuar

Dy zyrtarët policorë, Flurim Tafolli dhe Rexhep Krasniqi, të akuzuar për veprën penale keqpërdorim i detyrës apo autoritetit zyrtarë kanë dalë sot para gjykatës.