Postet nga: Energjia

Pirja e mjaftueshme e ujit çdo ditë lidhet me disponim më të mirë, energji dhe lumturi të përgjithshme

Keni nevojë për një përforcues të menjëhershëm të humorit?

Tarifat e reja të energjisë, sot mblidhet Bordi i ZRrE-së

Bordi i Zyrës së Rregullatorit të Energjisë pritet të mblidhet sot për të shyrqtuar propozimet për tarifat e reja të energjisë elektrike.

SHBA-ja dhe BE-ja, të angazhuara për sigurinë energjetike të Ballkanit

Për Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimin Evropian energjia, siguria, furnizimit dhe tranzicioni drejt energjisë së pastër janë prioritete të përbashkëta.

Haradinaj pyet kryeministrin Kurti: Si do ta ndihmosh Kosovën?

Ish-kryeministri dhe kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj e ka akuzuar kryeministrin aktual, Albin Kurti për shkelje të premtimeve ndaj qytetarëve.

Organizatori i protestave kundër shtrenjtimit të rrymës: Qytetarët po shantazhohen

Organizatori i protestave të qytetarëve kundër shtrenjtimit të rrymës, Dibran Hoxha, tha se qytetarët po shantazhohen.

Aliu: Qeveria mund të mbulojë rritjen e çmimit të energjisë

Eksperti financiar Florin Aliu ka thënë se propozimi i Zyrës së Rregullatorit të Energjisë për dyfishimin e çmimit të rrymës për konsumatorët që harxhojnë ...

Ministria e Ekonomisë ka propozuar të mos ketë shtrenjtim të rrymës deri në 800 kWh

Ministria e Ekonomisë ka kërkuar nga Zyra e Rregullatori të Energjisë (ZRrE) që pragu i dyfishimit të çmimit të energjisë elektrike të jetë deri në 800 kWh.

AAK paralajmëron rezolutën për nesër: Të anulohet propozimi për rritjen e çmimit të energjisë

Kryetari i Grupit Parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Besnik Tahiri dhe deputeti i këtij subjekti Pal Lekaj, kanë reaguar ndaj krizës energjetike ...