Postet nga: emrat

Emrat për anëtarë joekzekutiv të BQK-së, i dërgohen Kuvendit

Komisioni për Buxhet dhe Transfere ka miratuar dy pika të rendit të ditës që lidhen me kandidatë për anëtar joekzekutiv të Bordit të Bankës Qendrore ...

Emrat e personave dhe kompanisë ndaj të cilëve Qeveria vendosi sanksione për lidhje më organizatën “Hezbollah” (LISTA)

Qeveria e Kosovës dje vendosi sanksione ndaj shtatë individëve dhe kompanisë “AID Properties” të cilët dyshohet se janë të lidhur me organizatën terroriste “Hezbollah”.

OBSH riemëron variantet e koronavirusit me shkronja greke

Organizata Botërore e Shëndetësisë njoftoi të hënën se ka vendosur një sistem të ri për emërimin e varianteve të koronavirusit.

Nagavci: Javën e ardhshme do të dorëzojmë në Kuvend emrat e anëtarëve për bordin e KSHC

Ministrja e Arsimit, Shkencë, Teknologjisë dhe Inovacionit, Arbërie Nagavci në një debat të organizuar nga Lëvizja 'Fol' ka deklaruar se javën e ardhshme do të dorëzohen ...

Ndikimi i Dua Lipës: Dyfishohen foshnjat me emrin Dua në Mbretërinë e Bashkuar

Këngëtarja me origjinë nga Kosova, Dua Lipa, dhe aktori i serisë filmike Star Wars, Kylo Ren, kanë qenë në mesin e personaliteteve me ndikimin më të madh te ...

Bajram dhe Fatime Emrat më të Shpeshtë në Kosovë

Agjencia e Statistikave publikoi sot një hulumtim për emrat dhe mbiemrat në Kosovë.