Postet nga: edmond kerliu

Ndërpritet seanca ndaj Milaim Zekës, Ilir Krasniqi thotë se është i sëmurë

Ndonëse seanca gjyqësore ndaj të akuzuarve Milaim Zeka, Ilir Krasniqi e Edmond Kërliu filloi gjysmë ore me vonesë, edhe pas kaq minutash pritje, mbajtja e seancës ...

Kandidati për kryeministër para gjykatës për mashtrim me viza

Në Gjykimin për viza ku të akuzuar janë kandidati për kryeministër i Partisë Euroatlantike të Kosovës, Milaim Zeka dhe Ilir Krasniqit e Edmond Kërliut seanca ...

Sëmuret gjykatësja, dështon seanca ndaj Milaim Zekës për mashtrimin me viza gjermane

Seanca kundër të akuzuarve Milaim Zeka, Ilir Krasniqi dhe Edmond Kërliu e cila ishte caktuar të mbahej për sot ka dështuar.

Rrëfimet e dëshmitarëve për mashtrimin me viza pune në gjykimin ndaj Milaim Zekës dhe dy të tjerëve

Bekim Mikullovci, Kastriot Aliu, dhe Kastriot Brahimi kanë dhënë dëshmitë e tyre në gjykimin për mashtrim me viza gjermane, shpëlarje parash dhe shmangie nga tatimi, ndaj ...

Milaim Zeka dhe dy të akuzuarit tjerë përballen me dëshmitarët që paguan mijëra euro për viza që nuk i morën kurrë

Tre të akuzuarit për mashtrim me viza pune të Gjermanisë, pastrim parash, shmangie nga tatimi, Milaim Zeka, Ilir Krasniqi dhe Edmond Kërliu, janë ballafaquar sot në gjykatë me ...

Milaim Zeka para gjyqit nën akuzat për mashtrimin e rreth 900 qytetarëve me viza gjermane

I akuzuari Milaim Zeka, deputet i Kuvendit të Kosovës dhe dy të akuzuarit tjerë, Ilir Krasniqi dhe Edmond Kërliu, mbi të cilët rëndojnë veprat penale mashtrim, ...

Në gjykimin e Milaim Zekës, dëshmitari rrëfen kujt ia dha paratë për vizë

Në seancën e sotme të gjykimit të deputetit të Kuvendit të Kosovës, Milaim Zeka dhe dy të pandehurve të tjerë, Ilir Krasniqi dhe Edmond Kërliu, të cilë...

Milaim Zeka përballet me akuzat për vizat dhe shmangien e tatimit

Deputeti Milaim Zeka, Ilir Krasniqin e Edmond Kërliu sot pritet që të dalin para gjyqit për t`u përballur me akuzat e Prokurorisë për mashtrim ndaj 900 ...