Postet nga: alkooli

Gjobitet shoferi që drejtonte makinën nën ndikimin e alkoolit

Polica e Kosovës nga Rajoni i Ferizajt ka bërë të ditur se ka gjobitur një person, i cili nën ndikimin e alkoolit, me 0.94 promila, drejtonte makinën ...

Dubai heq taksën 30% të alkoolit në një përpjekje për të nxitur turizmin

Dubai ka hequr taksën 30% të alkoolit në një përpjekje të dukshme për të nxitur turizmin.

Eurostat: Shqipëria e Kosova ndër vendet ku alkooli konsumohet më së paku në Europë

Shqiptarët janë populli më pak pijedashës në Europë. Kështu thuhet në statistikat zyrtare të Eurostat që Shqipërinë e rendisin të parafundit në kontinent, duke lënë ...

Skenderaj, nën ndikim të alkoolit i dyshuari dëmton një pajisje e tri vetura në parking

Policia e Kosovës e ka arrestuar një person në Skenderaj.

Cilat janë efektet e alkoolit në trurin e njeriut?

Një gotë verë me darkë, një birrë pas punës, një koktej (ose tre) me pushime: Alkooli është i rrënjosur thellë në kulturën e miliona njerëzve në ...

Alkooli është i dëmshëm për njerëzit nën moshën 40 vjeç

Alkooli mbart rreziqe të konsiderueshme për shëndetin dhe nuk ka përfitime për të rinjtë, por disa të rritur mund të përfitojnë nga pirja e një ...

I dehur në timon? Sensorët nuk do të lejojnë nisjen e makinës

 

OBSH: Konsumimi i alkoolit në Rusi bie për 43%

Rusia mund ta ketë ende reputacionin e vendit me konsumuesit më të mëdhenj të alkoolit në botë, por një raport i Organizatës Botërore të Shëndetësisë (...