Postet nga: Drilon Haraçia

Dënohen me 34 vjet burg 14 persona të akuzuar për kontrabandim me migrantë

Gjykata e Gjakovës ka shpallur aktgjykimin ndaj 14 të pandehurve, të akuzuar për kontrabandim me migrantë.

Del para gjyqit i riu që dyshohet për vrasjen e tezakut

Në muajim prill të vitit 2020, në fshatin Nec të komunës së Gjakovës, Domenik Prenkaj dyshohet se me dashje kishte privuar nga jeta tazakun e tij, David Gjinin.

Gjakovë, paraburgim për personin që dyshohet për shtytje të vrasjeve të mbetura në tentativë

Gjykata e Gjakovës ka caktuar masën e paraburgimit prej një muaji ndaj M.Gj.

VIDEO: Burg e gjobë për ish-inspektorin e ATK-së

Gjykimi ndaj Driton Fetahut ish-inspektor i Administratës Tatimore të Kosovës (ATK) e Bledar Haskut kontabilist, të akuzuar për vepra që ndërlidhen me korrupsion, ka marrë epilog, ...

Prokurori heq dorë nga ndjekja penale e të akuzuarit për dhënie të mitos, kërkon dënimin e të akuzuarit për marrje të mitos

Prokurori i Gjakovës, Ali Uka ka hequr dorë nga ndjekja penale ndaj të akuzuarit për dhënie të mitos, Bledar Haskut.

Dënim me kusht dhe plotësues për të akuzuarin për keqpërdorim të votave

Shefqet Zogaj, i akuzuar për falsifikim të rezultateve të zgjedhjeve të vitit 2017, ishte deklaruar i fajshëm dhe ndaj të njëjtit sot u shpall aktgjykimi.

Dy të akuzuarit për keqpërdorimin e rezultateve të votimit, njëri e pranon tjetri e mohon

Xhemil Avdullahu të akuzuar për veprën penale falsifikimi i rezultateve të votimit, është deklaruar i pafajshëm. Sot, në gjykatën e Gjakovës, para gjykatësit Drilon ...

Tentim-vrasja shkaku i mosmarrëveshjes për bilardo, i akuzuari jep versionin e tij për ngjarjen

Në Gjykatën e Gjakovës, Josip Imeri, i akuzuar për tentim-vrasjen e Agron Drenit, dha mbrojtjen e tij para trupit gjykues të përbërë nga Drilon Haraç...