Postet nga: donika gërvalla

U raportua për shkarkimin e saj, flet Donika Gërvalla

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës (MPJD), Donika Gërvalla, ka mohuar të jetë shkarkuar apo të ketë kërkuar nga kryeministri Albin Kurti ta lirojë nga ...

Gërvalla: Nismën “Ballkani i hapur” e konsiderojmë të rrezikshme

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Kosovës, Donika Gërvalla ka deklaruar se Republika e Kosovës e konsideron të rrezikshme iniciativën e shpalosur ...

Gërvalla: Nga mëngjesi jemi duke u përpjekur t'i sqarojmë rrethanat e aksidentit

Ministrja e Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla-Schwarz, ka reaguar pas aksidentit që ka ndodhur sot në Kroaci, ku ishte i përfshirë një autobus nga Kosova.

Gërvalla në Slloveni: BE-ja duhet ta ndalë ‘mini-shengenin’, i rrezikshëm për paqen në Ballkan

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla sot mori pjesë në diskutimin jo formal mes ministrave të Jashtëm dhe për Çështje Evropiane të ...

Donika Gërvalla: Së shpejti do të kemi lajme të mira nga Greqia

Kryediplomatja e Kosovës, Donika Gërvalla, ka thënë që Kosova së shpejti do të marrë lajme të mira nga shteti grek.

Bislimi: Deklarata e ministres Gërvalla për BE-në, nuk është e pamatur

Zëvendëskryeministri për dialog në qeverinë e Kosovës Besnik Bislimi tha që nuk i konsideron të pamatura deklaratat e ministres së Punëve të Jashtme dhe Diasporë...

Peci: Vullneti i bashkudhëtarëve të Listës Guxo, nuk mund të tjetërsohet nga askush

Deklarimi i Balton Dërgutit anëtar i Listës ‘Guxo’ dega në Ferizaj, se në zgjedhjet komunale, që pritet të mbahen më 17 tetor të këtij viti, ky subjekt ...

Gërvalla: Lista "Guxo" do të garojë në zgjedhjet lokale bashkë me Vetëvendosjen

Ministrja e Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla, e cila është pjesë e Listës “Guxo”, e formuar nga Vjosa Osmani, ka bërë të ditur se kjo listë  ...