Postet nga: Alexander Schallenberg

Ministrja Gërvalla takohet me homologun austriak, e informon në detaje për Banjskën

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla, është pritur të mërkurën, më 21.02.2024, në takim nga homologu i saj austriak, Alexander Schallenberg.

Kurti takohet me ministrin austriak, flasin për bashkëpunimin mes dy shteteve

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka mirëpritur në takim Ministrin e Punëve të Jashtme të Austrisë, Alexander Schallenberg.

Ministri austriak: Liberalizimi i vizave për Kosovën duhet të ndodhë sa më shpejtë

Ministri i Punëve të Jashtme të Austrisë, Alexander Schallenberg, ka deklaruar se liberalizimi i vizave për Kosovën duhet të ndodhë sa më shpejtë.

Qeveria: Kancelari austriak jep mbështetje për liberalizimin e vizave për Kosovën   

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është mirëpritur në rezidencën e Kancelarisë Federale të Austrisë nga Kancelari i Austrisë, Alexander Schallenberg, me të cilin ka zhvilluar takim bilateral.

Bën betimin kancelari i ri i Austrisë

Diplomati austriak, Alexander Schallenberg, u betua të hënën në postin e kancelarit të Austrisë.

Ministri i Jashtëm austriak qëndron sot në Kosovë

Një delegacion austriak i kryesuar nga ministri për Punë të Jashtme, Alexander Schallenberg, do të qëndrojë sot për vizitë të shkurtër zyrtare në Republikën e ...