Postet nga: Demush Shasha

Dhurata Hoxha (25.07.2023) Foto- Laurant Berisha

Çka përmban ankesa e Prokurorisë Speciale ndaj aktgjykimit lirues për ish-ministren Dhurata Hoxha për rastin e kontratave të lobimit?

Prokurori i Prokurorisë Speciale, Dren Paca, ka parashtruar ankesë ndaj aktgjykimit, i cili ka liruar nga akuzat ish-ministren e Integrimeve Evropiane, Dhurata Hoxha, ish-drejtorin e Prokurimit Publik, Fitim Mustafa, dhe ...

Shasha: Amerikanët nuk dëshirojnë të shohin asnjë destabilizim në Ballkanin Perëndimor

Demush Shasha nga Instituti EPIK ka thënë në emisionin "Kallxo Përnime" se Shtetet e Bashkuara të Amerikës nuk dëshirojnë të shohin asnjë destabilizim në Ballkanin Perë...

Aktakuza për 500 mijë eurot e projektit të BE-së, dëshmon në Gjykatë ish-sekretari i Ministrisë së Integrimeve

Demush Shasha, ish-sekretari në Ministrinë e Integrimit Evropian ka dëshmuar në rastin ku po dyshohet se janë shkaktuar dëm prej 500 mijë eurosh buxhetit të BE-së

Mbahet seanca ndaj Albina Nurës, akuzohet se e dëmtoi buxhetin e BE-së për 500 mijë euro

Në Gjykatën e Prishtinës është mbajtur seanca gjyqësore ndaj Albina Nurës, ish-zyrtare e Zyrës së BE-së në Kosovë, e akuzuar për keqpërdorim të ...

Më 28 prill shpallet aktgjykimi në rastin e ish-ministres Dhurata Hoxha dhe të tjerëve

Ish-ministrja e Integrimeve Evropiane, Dhurata Hoxha, ish-drejtori i prokurimit publik, Fitim Mustafa dhe tre ish-sekretarët e kësaj Ministrie, Demush Shasha, Kushtrim Cukaj dhe Nuhi Osmani, të cilët ...

Tha se populli serb nuk do ta harrojë kurrë, reagime ndaj deklaratës së ambasadorit Hill për luftërat e viteve ’90-ta dhe sulmet e NATO-s

Deklarata e ambasadorit amerikan në Serbi, Christopher Hill për luftërat e viteve ’90-ta dhe sulmet e NATO-s ndaj caqeve serbe ka ngjallur reagimin e zyrtarëve të shtetit ...

Shasha: Kurti më herët ka qenë në ‘përralla’

Më optimist sa i përket propozimit të BE-së për marrëveshjen mes Kosovës dhe Serbisë  është shprehur Demush Shasha nga Instituti EPIK.

Gjykimi ndaj Dhurata Hoxhës dhe të tjerëve, dëshmon zyrtari i prokurimit

Ish-ministrja e Integrimeve Evropiane, Dhurata Hoxha, ish-drejtori i prokurimit publik, Fitim Musafa dhe tre ish-sekretarët e kësaj ministrie, Demush Shasha, Kushtrim Cukaj dhe Nuhi Osmani po përballen ...