Postet nga: Dhuna

Nisin dëshmitë për dhunën e 6 janarit në Kongresin amerikan

Oficerët e policisë, që u janë përgjigjur trazirave në Kongresin amerikan, më 6 janar, dhanë të martën dëshmi për dhunën dhe urrejtjen që kanë pë...

Ballkan - Nga 3,566 raste të incidenteve me armë zjarri, 98% u bënë nga burrat

Nga 3,566 autorë të incidenteve me armë zjarri në Evropën Juglindore në vitin 2020, rezulton se 98% e tyre janë bërë nga burrat, ndërsa 2% nga gratë. Kjo është bërë ...

Prishtinë, vajza e mitur rrahet nga babai i saj

Një vajzë e mitur, dyshohet të jetë rrahur nga babai i saj. Policia e Kosovës njofton se ky rast i dhunës në familje ka ndodhur të premten në ...

Heshtje për kthimin e kosovarëve nga Siria  

Rreth 100 kosovarë vazhdojnë të mbesin në territorin e Sirisë dhe Irakut. Sipas të dhënave të fundit të Policisë së Kosovës, më së shumti atje ka fëmijë.

Dy raste të dhunës në familje në Fushë Kosovë

Dy raste të dhunës në familje në Fushë Kosovë janë raportuar gjatë 24 orëve të fundit në Polici.

Hamasi sulmon me raketa, Izraeli sulme nga ajri

Izraeli ka intensifikuar sulmet e tij në Gaza në mëngjesin e së shtunës (15 maj) ndërsa militantët e Hamasit u përgjigjën duke qëlluar me ...

Kolektivi Feminist organizon në Prishtinë marsh solidarizues për popullin palestinez

Të premten në ora 12:00 në sheshin "Zahir Pajaziti" në Prishtinë do të mbahet një marsh solidarizues kundër spastrimit etnik popullit palestanez në Jerusalem, nga shteti i Izraelit.

Dhunë në basketbollin kosovar, KB Peja thotë se janë sulmuar në Prizren

Në ndeshjen e pestë të Play-off të Five Star Superligës së Kosovës në basketboll, ndërmjet Ponte Prizrenit dhe KB Pejës, është raportuar për dhunë në ...