Postet nga: Dhuna

Prishtinë, nipi e rrahë dajën

Policia e Kosovës e ka arrestuar një person që dyshohet se pas një mosmarrëveshje, e ka sulmuar fizikisht dajën e tij.

Tre burra dyshohet se rrahën gratë e tyre

Tri raste të dhunës në familje, përkatësisht të rrahjes së grave nga burrat, janë raportuar nw Polici në 24 orët e fundit në Kosovë.

Qendra ‘Artpolis’ i bashkohet fushatës kundër dhunës gjinore

“Artpolis”, Qendra për Art dhe Komunitet, ka bërë të ditur përmes një njoftimi për media se do të realizojë disa aktivitete në kuadër të fushatë...

Ndëshkimi trupor i fëmijëve, lëndim fizik e emocional

Ndëshkimi trupor i fëmijëve konsiderohet si lëndim fizik e emocional dhe si dukuri duhet ndalur.

Aktakuzë ndaj arsimtarit, dyshohet se e rrahu nxënësen në Viti

Prokuroria Themelore në Gjilan, ka ngritur aktakuzë ndaj një arsimtari të Komunës së Vitisë, i cili në disa pamje të cilat ka publikuar edhe KALLXO.com shihet deri sa ...

‘Opre Roma Kosova’ dënojnë rastet e dhunës dhe diskriminimit të komunitetit rom, ashkali dhe egjiptas në dy raste të ndara në Kosovë

Lëvizja e shoqërisë civile ‘Opre Roma Kosova’ ka dënuar fuqishëm rastet e dhunës dhe të diskriminimit ndaj komunitetet rom, ashkali dhe egjiptas, në dy raste ...

Pas një incidenti mes nxënësve, dyshohet se mësuesi i ka goditur me shuplaka për t’i ulur në vende

Në një shkollë në Mitrovicë është raportuar për një incident mes nxënësve ku më pas një mësimdhënës, dyshohet t’i ketë goditur me shuplaka ...

Prishtinë: Nëna pretendon se mësuesja ja rrahu djalin

Policia ka ndërhyrë në një shkollë të Prishtinës pas raportimit se një fëmijë është rrahur nga mësuesja e tij. Sipas raportit të policisë nëna ka ...