Postet nga: Dhuna

Arrestohen 6 persona, dyshohen për trafikim të 11-vjeçares në qershor

Prokuroria Themelore në Prishtinë njoftoi se janë arrestuar 6 persona nën dyshimin se të njëjtit kanë kryer veprën penale të trafikimit me njerëz, dhunim dhe shërbime ...

Dhunimi i 11-vjeçares, të hënën sërish protestë në Prishtinë

Të hënën do të protestohet përsëri lidhur me rastin e dhunimit të 11- vejçares në Prishtinë.

Komentet në rrjete sociale, burim i urrejtjes ndaj grave

Një video e publikuar ditë më parë në KALLXO.com, ku një prind sulmonte fizikisht vajzën e tij në një rrugë në Prizren, zgjoi shumë reagime.

Arrestohet burri që u filmua duke ushtruar dhunë ndaj vajzës së tij

Personi që shihej në video duke ushtruar dhunë ndaj vajzës së tij në Prizren, është arrestuar.

Trump injoroi thirrjet për dënimin e dhunës në Kongres, thuhet në seancën dëgjimore

Një hetim i Kongresit ka thënë se ish-presidenti i SHBA-së, Donald Trump, i ka shikuar trazirat e Kongresit të vitit të kaluar nga televizori në Shtëpinë e Bardhë, ...

Gjashtë raste të dhunës në familje gjatë 24 orëve të fundit

Gjashtë raste të dhunës në familje janë regjistruar në raportin e fundit të Policisë së Kosovës.

Pamje nga përplasja e tifozëve holandezë dhe italianë në Tiranë

Ndeshja e Ligës së Konferencës, Roma dhe Feyenoordi që do të zhvillohet sot në Tiranë, mbrëmë ka shkaktuar kaos në kryqytetin e Shqipërisë. Mediat shqiptare kanë ...

Kaosi në Tiranë, pamje nga përplasja e tifozëve

Situatë kaosi dhe rrëmuje mund të përshkruhet gjendja e mbrëmshme në Tiranë në prag të finales së Conference League, raporton Ora News.