Postet nga: Dhuna

Babai dyshohet se e rrahu vajzën

Një person në Prishtinë dyshohet se ka sulmuar fizikisht vajzën e tij të mitur.

Si i trajtuan gjykatat rastet e krimeve seksuale?

Viktimat e dhunës seksuale kanë denoncuar dhjetëra raste në institucionet e drejtësisë ndërsa të dhënat na tregojnë që këto institucione janë duke i trajtuar ...

Hetimet për krimet ndaj gazetarëve dhe mënyra e zgjidhjes

Kosova është në mesin e vendeve të rajonit që ka ndërtuar një sistem të veçantë, i cili trajton rastet e sulmeve ndaj gazetarëve.

Kohëzgjatja e hetimit të dhunës në familje

Në vitet e fundit institucionet e drejtësisë kanë nxjerrë qëndrime sipas të cilave rastet e dhunës në familje trajtohen me prioritet dhe me urgjencë nga të gjitha ...

Gjermani, shtohen sulmet ndaj emigrantëve rusë dhe ukrainas

Gjermania ka raportuar një rritje të sulmeve kundër emigrantëve rusë dhe ukrainas që nga fillimi i pushtimit rus të Ukrainës, tha ministrja e Brendshme e vendit, Nancy ...

Tetë raste të dhunës në familje gjatë 24-orëve të fundit

Tetë raste të dhunës në familje janë shënuar gjatë ditës së djeshme në vend.

Ferizaj: Vëllai kanos nënën dhe motrën dhe ia vë flakën rrobave të tij

Gjatë ditës së djeshme në Ferizaj është shënuar një rast i dhunës në familje, që ka përfunduar me arrestim.

Prizren, katër persona rrahen mes vete në një lokal

Katër persona janë rrahur mes vete në një lokal gjatë ditës së djeshme.