Postet nga: Dëshire Jusaj

Gara për kryeprokuror të Gjakovës, intervistohen katër kandidatë

Këshilli Prokurorial i Kosovës, përmes njoftimit për media ka bërë të ditur se ka organizuar procesin e intervistimit të kandidatëve për postin e ...

Keshilli Prokurorial i Kosovs

Deshirë Jusaj dhe Ramiz Buzhala në garë për Kryeprokuror të Gjakovës

Ish-anëtarja e Këshillit Prokurorial të Kosovës Deshirë Jusaj dhe prokurori i krimeve të rënda Ramiz Buzhala, zyrtarisht i kanë hyrë garës për kreun e ...

Gjakovë, asamblisti i LDK-së dënohet me kusht dhe gjobë

Gjykata e Gjakovës i ka shqiptuar dënim me kusht prej 6 muash Sadik Hotit, asamblist i LDK-së në Kuvendin e Gjakovës. Ai po akuzohet për mosraportim të ...

Gjakovë, Gjykata refuzon kërkesën e asamblistit të LDK-së për hedhje të aktakuzës

Asamblistit të LDK-së në Asamblenë Komunale të Gjakovës, Sadik Hoti, i është refuzuar kërkesa për hedhje të aktakuzës për mosraportim ose raportim të rremë të ...

Dënohet e akuzuara për falsifikim të dokumenteve për veterane të luftës

Violeta Krasniqi, e akuzuar për deklarim të rremë dhe falsifikim të dokumentit me qëllim të fitimit të pensionit si veterane e UÇK-së, është dënuar sot me ...

Gjakovë, e akuzuara pranon se u bë veterane e UÇK-së me dallavere

Violeta Krasniqi, e akuzuar për deklarim të rremë dhe falsifikim të dokumentit me qëllim të fitimit të pensionit si veterane e UÇK-së, e pranoi fajësinë të ...

Dështon seanca ndaj të akuzuarve për detyrim në tentativë ndaj pronarit të 'Kosova Reisen'

Shtyhet gjykimi ndaj tre të akuzuarve për veprën penale të detyrimit në tentativë.

Gjakovë - Ish asamblisti i PDK-së sfidon akuzën për deklarim të rremë të pasurisë

Ilir Beqiri, i cili akuzohet për raportim të rrejshëm të pasurisë në kohën kur ishte asamblist i PDK-së, i ka kundërshtuar pretendimet e Prokurorisë së Gjakovë...