Postet nga: dejan pantiq

OJQ-të, të shqetësuara “me shkeljet e rënda” të të drejtave të Dejan Pantiqit

Njëmbëdhjetë organizata të shoqërisë civile kanë shprehur shqetësimin për situatën në të cilën ndodhet ish-polici i Kosovës, Dejan Pantiq, i arrestuar në...

Vendosja e barrikadave dhe cenimi i lëvizjes së lirë, reagon Avokati i Popullit

Avokati i Popullit, Naim Qelaj, ka reaguar ndaj bllokimit të rrugëve në veri të Kosovës, duke theksuar se veprimet e tilla pengojnë lëvizjen e lirë të qytetarë...

barrikada

EULEX: Autoritetet kosovare kërkuan lehtësimin e transferimit të Dejan Pantiqit

Misioni i BE-së për sundimin e ligjit në Kosovë - EULEX, e ka konfirmuar për KALLXO.com se kanë pranuar kërkesë nga autoritetet kosovare për lehtë...

Misteri i vendndodhjes së Dejan Pantiqit

Vendndodhja e Dejan Pantiqit, ish-zyrtarit serb të Policisë së Kosovës, i arrestuar më 10 dhjetor në pikën kufitare Jarinjë, në veri të Kosovës, nuk dihet ende.

Policia e Kosovës përgënjeshtron mediat serbe, i quan spekulime: Dejan Pantiqit i janë siguruar barnat

Policia e Kosovës përmes një komunikate për media ka reaguar në lidhje me disa publikimeve në mediat serbe se Dejan Pantiq, i arrestuar ditë më parë nga ...

Petkoviq: Masa e paraburgimit ndaj Pantiqit, “vazhdimësi e arrogancës së Kurtit”

Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviq, ka thënë se masa e paraburgimit prej një muaji për ish-pjesëtarin e Policisë ...

Një muaj paraburgim për Dejan Pantiqin

Ish-policit serb, Dejan Pantiq iu është caktuar masa e paraburgimit për një muaj.

Vuçiq flet për Dejan Pantiqin, i arrestuar nga Policia e Kosovës nën dyshimin për terrorizëm

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, ka folur për Dejan Pantiqin, ish-polic i Kosovës, i arrestuar sot nga Policia e Kosovës nën dyshimin për kryerje të ...