Postet nga: Degradimi

Jepet premiera e filmit ‘Run for Sharr’

Organizuar nga Fondacioni “Utalaya ” dhe Organizatës Botërore për Mbrojtjen e Natyrës (WWF Adria) është shfaqur sonte në Kino Armata në Prishtinë filmi dokumentar “Run for Sharr” (...

U dhanë mijëra euro për restaurim, degradohet monumenti i trashëgimisë në Vushtrri

Mijëra euro janë dhënë nga Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sporti për restaurimin dhe konservimin e Urës së Gurit në Vushtrri.

Abelard Tahiri: Për katër muaj nën udhëheqjen e LVV-së, Kuvendi u degradua

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës Abelard Tahiri ka vlerësuar se legjislatura aktuale është më e dobëta në historinë parlamentare të Kosovës.

Degradimi i kulturës përmes shkatërrimit të bibliotekave

Duke jetuar në një shoqëri në të cilën të lexosh shumë libra konsiderohesh “budalla” e të ndërtosh tempuj leximi “i çon paratë dëm”, rrënimi i ...

Nis peticioni kundër degradimit të ambientit nga hidrocentralet

Të martën, më 29 tetor fillon nënshkrimi i peticionit, nëpërmjet të cilit qytetarët e Kosovës i kërkojnë institucioneve më të larta të vendit, që ...

(FOTO) Pamja e Prishtinës së degraduar

Një nga rrugët e kryqytetit të Kosovës që të çon tek institucionet më të rëndësishme të vendit ka një pamje të mjerueshme.

Banorët e Kusarit kundër shkatërrimit të natyrës nga gurëthyesit - VIDEO

Banorët e fshatit Kusar të Gjakovës po kundërshtojnë shkatërrimin e natyrës në këtë fshat nga kompanitë e gurëthyesve.

Shkarkimi i hetuesit që arrestoi zëvendësministrin e Haradinajt, ministri ende nuk ka raport

Ministri i Ministrisë së Punëve të Brendshme, Ekrem Mustafa ende nuk ka marrë asnjë raport për degradimin në pozitë të hetuesit të policisë i cili po hetonte rastin ...