Postet nga: Dardan Molliqaj

Krimet ekonomike në aksion në Prishtinë, PSD thërret konferencë për media

Partia Socialdemokrate ka thirrur konferencë për media në ora 13:00.

Molliqaj kërkon ndihmë për të paguar dënimin prej 20 mijë që iu shqiptua PSD-së

Kryetari i Partisë Socialdemokrate (PSD) Dardan Molliqaj ka kerkuar ndihmë nga qytetarët për të mbledhur shumën e nevojshme për të paguar gjobën 20 mijë euro që ...

Deklarohen të pafajshëm tre të akuzuarit për veprime huligane ndaj policëve , veçohet procedura ndaj ministrit Sveçla dhe të tjerëve

Për veprimet që u bënë më 27 qershor 2013, ministri aktual i Punëve të Brendshme dhe disa persona të tjerë sot ishte paraparë të uleshin prapë në bankën ...

Molliqaj: Marrëveshja me Serbinë ka kundërshtim popullor, nesër protestojmë

Kryetari i Partisë Socialdemokrate, Dardan Molliqaj ka thënë se nga dakordimi në Ohër, Kosova ka marrë vetëm obligime.

PSD proteston me 25 mars, kërkon dorëheqjen e Albin Kurtit

Kryetari i Partisë Socialdemokrate, Dardan Molliqaj, ka bërë të ditur se me 25 mars kjo parti do të organizojë një protestë, për të kërkuar dorëheqjen e kryeministrit ...

Ministri i Brendshëm i ulur në bankën e të akuzuarit nën akuzën për veprime të dhunshme, huligane ndaj policëve në 2013-ën

Ministri i Brendshëm, Xhelal Sveçla dhe disa prej të akuzuarve tjerë për veprime të dhunshme, huligane, hedhje të gurëve, ngjyrës, sferave të qelqit, shisheve, mjete ...

Molliqaj për Kurtin: Neve na kanë dhënë konflikt, e Vuçiqit koncesione

Partia Socialdemokrate (PSD) ka mbajtur një aksion simbolik tek ndërtesa e qeverisë në ditën e takimit mes kryeministrit Albin Kurti dhe Presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiq ...

PSD vendos memorialin e Oliver Ivanoviqit para zyrës së kryeministrit Kurti

Në një aksion simbolik të mbajtur para Qeverisë, Partia Socialdemokrate (PSD)  sot ka vendosur para objektit të ekzekutivit një fotografi të politikanit serb nga Kosova, Oliver Ivanoviq dhe një kurorë ...