Postet nga: Coronavirus

Krijuesja e vaksinës AstraZeneca: COVID-19 do të kthehet në një ftohje e zakonshme

COVID-19 përfundimisht do të bëhet si koronaviruset e tjerë që qarkullojnë gjerësisht dhe shkaktojnë ftohjen e zakonshme, tha krijuesja e vaksinës së Oxford-AstraZeneca, profesoreshë Dame Sarah ...

Nën shoqërimin e pijeve alkoolike e këngëve rapsodike, Haradinaj e Ramosaj sfidojnë masat kundër COVID-19

Ndonëse për hir të shëndetit publik propozuan që fushata zgjedhore të zgjatë vetëm pesë ditë, lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj bashkë me kryetarin e Deçanit, ...

Vendet në Evropë do të nisin me doza përforcuese të vaksinave

Qiproja dhe Italia u bënë vendet e fundit në Evropë që njoftuan se do të fillojnë të japin doza përforcuese të vaksinave kundër coronavirusit.

Maqedoni e Veriut, një 21-vjeçar në mesin e viktimave nga COVID-19

Maqedonia e Veriut regjistroi të mërkurën 29 viktima nga sëmundja COVID-19, që e shkakton koronavirusi, bëri të ditur Ministria e Shëndetësisë e këtij vendi.

CovidRezultatet-2020

Regjistrohen edhe 2,279 raste të reja me COVID-19

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se nga 12 mijë e 666 testime, 2 mijë e 279 qytetarë kanë rezultuar pozitivë me virusin COVID-19.

India miraton vaksinën e parë në botë të ADN-së kundër koronavirusit

Rregullatori për ilaçe në Indi ka miratuar vaksinën e parë të ADN-së në botë, për përdorim emergjent kundër koronavirusit.

CovidRezultatet-2020

Dy të vdekur dhe 1,009 raste të reja me COVID-19

Dy persona kanë vdekur dhe 1,009 raste të reja me COVID-19 janë regjistruar gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë.

Tokio shënon raste rekord me COVID-19 disa ditë pasi filluan Lojërat Olimpike

Tokio ka raportuar numrin më të lartë të infeksioneve të reja të koronavirusit, vetëm disa ditë pas fillimit të Lojërave Olimpike, raporton AlJazeera.