Postet nga: Coronavirus

Shenjat në thonjtë që tregojnë nëse e keni kaluar koronavirusin

Siç është shkruar shumë herë, simptomat kryesore të infeksionit Covid-19 janë ethet, kolla, lodhja dhe humbja e shijes dhe nuhatjes, si edhe shenja në lëkurë. Megjithatë, ekziston dhe një ...

Ministri britanik: Varianti indian i COVID-19, 40 për qind më i transmetueshëm

Varianti Delta, i njohur edhe si varianti indian i koronavirusit, vlerësohet se është 40 për qind më i transmetueshëm sesa varianti që fillimisht u identifikua në Britani, tha ...

Për një ditë janë dhënë 2,318 doza të vaksinës kundër COVID-19

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë dhënë 2,318 doza të vaksinës kundër COVID-19.

COVID-19 Rezultatet

Asnjë i vdekur, 19 të infektuar me COVID e 177 të shëruar brenda 24 orëve

Ministria e Shëndetësisë, bazuar në të dhënat e Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka njoftuar se nga 2,733 testime, 19 qytetarë kanë rezultuar ...

OBSH, thirrje për të mos politizuar debatin për origjinën e koronavirusit

Një zyrtar i lartë i Organizatës Botërore të Shëndetësisë kritioi të premten debatin e lindur kohët e fundit mes Shteteve të Bashkuara dhe Kinës ...

Biden u kërkon agjencive të inteligjencës të hetojnë origjinën e COVID-19

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, urdhëroi të mërkurën (26 maj) agjencitë e inteligjencës amerikane që për një periudhë prej tre muajsh t'i raportonin atij ...

CovidRezultatet-2020

Rezultatet e 1,835 mostrave për COVID-19

49 persona janë infektuar me COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit, njofton Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike.

Fauci: Nëse jeni të vaksinuar, nuk keni nevojë për maskë në ambientet e hapura

Drejtori i Institutit Kombëtar të Alergjisë dhe Sëmundjeve Infektive, Anthony Fauci ka deklaruar se njerëzit e vaksinuar kundër Covid-19 nuk kanë nevojë të mbajnë maska ​​jashtë, ...