COVID-19 Rezultatet

COVID-19 Ilustrim - Naser Fejza

Një i vdekur dhe mbi 600 raste të reja me COVID-19

Një i vdekur dhe 618 raste pozitive me COVID-19 janë regjistruar brenda 24-orëve në Kosovë.

Sipas të dhënave të fundit nga Ministria e Shëndetësisë, janë kryer 1.765 testime.

1331 persona janë shëruar nga coronavirusi.

Kurse numri i rasteve aktive ka arritur në 7 mijë e 988.