Postet nga: Coronavirus

Maqedoni e Veriut, një 21-vjeçar në mesin e viktimave nga COVID-19

Maqedonia e Veriut regjistroi të mërkurën 29 viktima nga sëmundja COVID-19, që e shkakton koronavirusi, bëri të ditur Ministria e Shëndetësisë e këtij vendi.

CovidRezultatet-2020

Regjistrohen edhe 2,279 raste të reja me COVID-19

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se nga 12 mijë e 666 testime, 2 mijë e 279 qytetarë kanë rezultuar pozitivë me virusin COVID-19.

India miraton vaksinën e parë në botë të ADN-së kundër koronavirusit

Rregullatori për ilaçe në Indi ka miratuar vaksinën e parë të ADN-së në botë, për përdorim emergjent kundër koronavirusit.

CovidRezultatet-2020

Dy të vdekur dhe 1,009 raste të reja me COVID-19

Dy persona kanë vdekur dhe 1,009 raste të reja me COVID-19 janë regjistruar gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë.

Tokio shënon raste rekord me COVID-19 disa ditë pasi filluan Lojërat Olimpike

Tokio ka raportuar numrin më të lartë të infeksioneve të reja të koronavirusit, vetëm disa ditë pas fillimit të Lojërave Olimpike, raporton AlJazeera.

Rritet shkalla e infektimit me koronavirus në Gjermani

Shkalla e infeksionit me koronavirus në Gjermani - në 100,000 banorë - është në rritje të vazhdueshme për më shumë se dy javë.

OBSH: Delta do të bëhet dominuese brenda muajsh

Varianti Delta i koronavirusit pritet të bëhet dominues gjatë muajve të ardhshëm, tha të mërkurën Organizata Botërore e Shëndetësisë.

PE miraton vendimin për certifikatat COVID-19

Parlamenti Evropian (PE) miratoi të mërkurën (9 qershor) vendimin për lëshimin e certifikatave digjitale të COVID-19 përmes së cilave blloku evropian synon që të lehtësojë ...