Postet nga: Coronavirus

OBSH, thirrje për të mos politizuar debatin për origjinën e koronavirusit

Një zyrtar i lartë i Organizatës Botërore të Shëndetësisë kritioi të premten debatin e lindur kohët e fundit mes Shteteve të Bashkuara dhe Kinës ...

Biden u kërkon agjencive të inteligjencës të hetojnë origjinën e COVID-19

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, urdhëroi të mërkurën (26 maj) agjencitë e inteligjencës amerikane që për një periudhë prej tre muajsh t'i raportonin atij ...

CovidRezultatet-2020

Rezultatet e 1,835 mostrave për COVID-19

49 persona janë infektuar me COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit, njofton Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike.

Fauci: Nëse jeni të vaksinuar, nuk keni nevojë për maskë në ambientet e hapura

Drejtori i Institutit Kombëtar të Alergjisë dhe Sëmundjeve Infektive, Anthony Fauci ka deklaruar se njerëzit e vaksinuar kundër Covid-19 nuk kanë nevojë të mbajnë maska ​​jashtë, ...

Një 65-vjeçar vdes nga COVID-19 në Kosovë

Brenda 24 orëve është raportuar 1 rast i vdekjes nga COVID-19.

CovidRezultatet-2020

Këto janë rezultatet nga 2,100 testime për COVID-19

Gjatë 24 orëve të fundit  janë testuar gjithsej 2,100 mostra prej të cilëve rezultojnë 103 raste pozitive me COVID-19.

Serbia i paguan ata që vaksinohen

Serbia do t’i paguajë qytetarët e saj për t’u vaksinuar kundër koronavirusit, në përpjekje për të përshpejtuar fushatën e vaksinimit.

COVID-19, 33 të vdekur dhe 949 raste të reja në Maqedoninë e Veriut

Nga Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut informojnë se gjatë 24 orëve të fundit nga 3,610 testime të realizuara, 949 persona kanë rezultuar pozitivë me virusin corona.