Postet nga: Coronavirus- COVID- 19

Thaçi viziton Klinikën Infektive, mjekët i quan heronj të kësaj kohe

Presidenti i Republikës së Kosovës Hashim Thaçi sot vizitoi stafin e Klinikës Infektive në QKUK ku pjesëmarrës ishin stafi kryesor i kësaj klinike ...

Një futbollist i Superligës del pozitiv në testet e COVID-19

Virusi i njohur si COVID-19, i ka prekur edhe klubet e futbollit kosovar të Superligës.

Rinia e PDK-së vendos dezinfektues me logo të partisë në hapësira publike

Maska, dorëza dhe dezinfektues janë ndër produktet më të nevojshme dhe më të kërkuara në kohën e pandemisë.

KMDLNJ: Bërja publike e emrave të infektuarve është shkelje e të drejtave të njeriut

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut ka reaguar pas një konference për media nga kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, i cili deklaroi ...

9 të vdekur nga COVID-19 në 24 orët e fundit

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik në njoftimin e sotëm ka thënë se numri i viktimave nga coronavirus ka shkuar në 75.

Menaxhimi i pandemisë, Shoqata e Pacientëve kërkon shkarkimin e drejtorit të ShSKUK-së

Shoqata e të Drejtave të Pacientëve në Kosovë (PRAK) ka kërkuar dorëheqjen e drejtorit të ShSKUK-së Basri Sejdiut, pas rritjeve të rasteve të reja dhe vdekjeve të ...

Rekord rastesh pozitive me COVID-19 në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka njoftuar për 178 raste rë reja me COVID-19 gjatë së shtunës në Kosovë.

Vdesin edhe dy pacientë me COVID-19

Një 71 vjeçar nga Prishtina dhe një 83 vjeçar nga Mitrovica kanë vdekur si pasojë e infeksionit me coronavirus.