Postet nga: Çmimi i energjisë

A po iu ktheheni druve?

Për shkak të frikës se mund të ketë reduktime, por edhe rritje të çmimit të rrymës, familja Beka nga Prishtina, ka vendosur që këtë dimër ...

Çmimet e energjisë rrisin në nivel rekord inflacionin në Spanjë

Inflacioni në Spanjë ka arritur në nivelin më të lartë në pothuajse 37 vjetët e fundit. Rritja e inflacionit është rritur për shkak të rritjes së çmimeve të energjisë ...

PSD paralajmëron protestë të re kundër shtrenjtimit të energjisë elektrike

Partia Socialdemokrate (PSD) ka ftuar në takim partitë opozitare, përfaqësues të shoqërisë civile dhe të sindikatave, që bashkërisht ta kundërshtojnë vendimin për rritjen e ç...

ZRrE: Katër komunat e veriut nuk janë përfshirë në kalkulimin e çmimeve të energjisë

Katër komunat me shumicë serbe në veriun e Kosovës, nuk janë përfshirë në kalkulimet e Zyrës së Rregullatorit të Energjisë (ZRrE), në kuadër të propozimit ...

Sqarimi i Kurtit për premtimin e tij për ulje të çmimit të energjisë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka folur në lidhje me deklaratat e tij për çmimin e energjisë elektrike në fushatën e zgjedhjeve të tetorit të vitit 2019.

Kurti: Aq lirë ka qenë çmimi i energjisë sa që qytetarët nuk e kanë ditur sa e kanë faturën

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka thënë se përveç rritjes së çmimeve, në vitin 2021 është shënuar rritje e ndjeshme e kërkesës për energji ...

Vetëvendosje nuk e ‘pëlqen’ thirrjet e seancave nga opozita për shtrenjtimin e energjisë elektrike

Kryetarja e Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari Lila ka thënë së kërkesa e opozitës për seancë lidhur me çështjen e energjisë elektrike ë...

KEK: Punimet në bllokun B2 kanë përfunduar, sonte ose nesër kthehet në prodhim

Blloku B2 i Korporatës Energjetike të Kosovës, i cili është jashtë funksionit që nga 14 dhjetori pritet të rikthehet në prodhim gjatë natës së sotme eventualisht, gjatë ditë...