Postet nga: Christian Eriksen

UEFA fton Eriksenin dhe mjekët që ia shpëtuan jetën në finalen e “Euro 2020”

Shtëpia e futbollit Europian, UEFA, ka ftuar reprezentuesin e Danimarkës, Christian Eriksen, dhe stafin mjekësor që ia shpëtuan jetën mesfushorit danez pas një sulmi në ...

Eriksen lirohet nga spitali dhe viziton bashkëlojtarët

Federata e Futbollit e Danimarkës ka konfirmuar se Christian Eriksen e ka kryer me sukses operacionin dhe është liruar nga spitali.

VIDEO - Duartrokitje në nderim të Eriksenit në ndeshjen Danimarkë – Belgjikë

Minuta e 10-të në ndeshjen Danimarkë – Belgjikë iu është kushtuar mesfushorit danez, Chritian Eriksen. Ndeshja u ndërpre për një minutë duke duartrokitur të gjithë të pranishmit që ishin ...

Eriksen lajmërohet nga spitali: Jam mirë

Futbollisti danez, Christian Eriksen, është lajmëruar nga spitali ku po trajtohet, duke thënë se është mirë më shëndet.

Hojbjerg e Schmeichel flasin për Eriksenin

Lojtarët e Danimarkës të shtunën kanë qenë në gjendje të vështirë, pas sulmit në zemër të bashkëlojtarit të tij, Christian Eriksen.

E konfirmon mjeku, Eriksen pësoi arrest kardiak

Christian Eriksen pësoi një arrest kardiak kur ra pa ndjenja në fushë, në ndeshjen e Danimarkës në "Euro 2020" kundër Finlandës, tha mjeku i ekipit danez Morten ...

"Danimarka humbi por fitoi jeta"

Siç thuhej edhe në titullin e një gazetë daneze pas përfundimit të ndeshjes mes Danimarkës dhe Finlandës, të cilën danezët e humbën - "Danimarka ...

Lukaku shënon gol dhe i drejtohet Eriksenit: Chris, Chris, të dua

Belgjika ka kaluar në epërsi ndaj Rusisë në minutën e 10’ me sulmuesin Romelu Lukaku.