Postet nga: Chris Murphy

Senatori amerikan, Murphy reagon për situatën në veri të Kosovës

Senatori amerikan, Chris Murphy ka reaguar në lidhje me situatën e krijuar në veri të Kosovës, pasi nga protestuesit serbë nga mesdita e së premtes, u pengua hyrja ...

Senatori Murphy: Marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë “duhet të zbatohet shpejt”

Senatori amerikan Chris Murphy ka thënë të enjten në Beograd se Marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë për normalizim të marrëdhënieve, është një hap pë...

Konjufca takon senatorët amerikanë Chris Murphy dhe Gary Peters

Kryetari i Kuvendit së Kosovës, Glauk Konjufca, i shoqëruar nga shefi i Kabinetit, Ilir Kërçeli, ka pritur sot në takim senatorët amerikanë Chris Murphy dhe ...

Senatorët amerikanë flasin për Asociacionin: Është viti kur duhet të kryhet kjo çështje

Dy senatorët në Kongresin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Chris Murphy dhe Gary Peters konfirmuar se temë diskutimi mes tyre dhe kryeministrin Albin Kurti ka qenë çështja ...

Senatorët amerikanë në Prishtinë: Kosova dhe ShBA-të kanë aleancë speciale dhe të fuqishme

Dy zyrtarët amerikanë, senator në Kongresin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Chris Murphy dhe Gary Peters, pohuan të hënën në Prishtinë përkrahjen për ...

Osmani: Marrëdhënia Kosovë – SHBA, ekzistenciale

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka thënë se marrëdhënia mes Kosovës dhe SHBA nuk është vetëm e rëndësishme, por ekzistenciale.

Osmani pret në takim senatorët amerikanë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur në takim senatorët amerikanë Chris Murphy dhe Gary Peters.

Dy senatorë amerikanë vizitojnë Kosovën, pritet të takohen me Osmanin e Kurtin

Senatorët amerikanë, Chris Murphy dhe Gary Peters do ta vizitojnë Kosovën.