Postet nga: Charles Michel

Liderët e BE-së pajtohen për hapjen e negociatave të anëtarësimit me Bosnjën

Liderët e Bashkimit Evropian (BE) e kanë miratuar të enjten vonë një vendim për hapjen e negociatave të anëtarësimit me Bosnje e Hercegovinën.

BE-ja i hap bisedimet për anëtarësim me Ukrainën dhe Moldavinë

Liderët e Bashkimit Evropian (BE) vendosën të enjten t’i hapin bisedimet për anëtarësim në BE me Ukrainën dhe Moldavinë, ndërsa Gjeorgjisë ia ...

Publikohen pamje nga takimet e ndara të Kurtit dhe Vuçiqit me liderët europianë në Bruksel - FOTO

Presidenti i Këshillit Europian, Charles Michel ka ndarë fotografi nga takimet me kryeministrin e Kosovës Albin Kurtin dhe presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq me liderët e ...

Michel për marrëdhëniet Kosovë - Serbi: Nuk mund t`i lëmë konfliktet dy palëshe të na mbajnë peng

Presidenti i Këshillit Evropian, Charles Michel në fjalimin e tij në samitin e Procesit të Berlinit që po mbahet në Tiranë, ka folur edhe për marrëdhëniet ...

Michel: Në BE zgjerimi është dhe do të mbetet gjithmonë një proces bazuar në meritë

Presidenti i Këshillit Evropian, Charles Michel në fjalimin e tij në samitin e Procesit të Berlinit që po mbahet në Tiranë, tha se në Bashkimin Europian, zgjerimi është dhe ...

Zgjerimi i BE-së: Merrni lajmet e mira, mos hamendësoni afate

Presidenti i Këshillit Evropian, Charles Michel, shprehu pikëpamjen e tij për zgjerimin e Bashkimit Evropian në Forumin Strategjik të Bledit, më 28 gusht: “Unë besoj se, nga të ...

Propozohet që deri më 2030 BE-ja dhe shtetet kandidate të jenë gati për zgjerim

Presidenti i Këshillit Evropian, Charles Michel, bëri thirrje që viti 2030 të caktohet si afati deri kur Bashkimi Evropian dhe vendet kandidate të jenë të gatshëm për ...

Rama takohet me presidentin e Këshillit Evropian: Domosdoshmëria e shtensionimit të menjëhershëm rruga e duher drejt fazës finale të dialogut

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, është takuar sot me presidentin e Këshillit Evropian, Charles Michel.