Postet nga: Burim Qerkini

Enver Sekiraqa i akuzuar për nxitje në vrasje të Tirumf Rizës 30.08.2023- FOTO: Laurant Berisha- KALLXO

16 vjet nga vrasja e Triumf Rizës, shtyhet seanca gjyqësore ndaj Enver Sekiraqës

30 gushti i këtij viti shënon 16 vjetorin e vdekjes së të ndjerit Triumf Riza, i cili sipas aktakuzës së prokurorisë ishte vrarë nga Arben Berisha.

Policët e dyshuar për kontrabandë e marrje ryshfeti heshtin para gjykatës

Njëzetë policët të cilët ishin përgjegjës për mbikëqyrjen e vijës kufitare në Zubin Potok, e të cilët nga Prokuroria Speciale po ...

Rasti "Medicus", aprovohet propozimi i Prokurorisë Speciale që të bëhet specifikimi i provave

Ka vazhduar gjykimi kundër Lutfi dhe Arban Dervishit, të akuzuar për krim të organizuar dhe trafikim me qenie njerëzore, në rastin e njohur si “Medicus”.

Faik Grainca lirohet nga akuza për keqpërdorim të detyrës

Faik Grainca, ish- Drejtor i Urbanizmit dhe Planifikimit Mjedisor në Ferizaj, është liruar nga akuza e cila atë e ngarkonte me veprën penale të keqpërdorimit të detyrës ...

Trajneri i Ferizajt thotë se e merituan fitoren ndaj Ballkanit

Trajneri i Ferizajt, Burim Qerkini nuk është ndarë i kënaqur me barazimin ndaj Ballkanit.

Shtyhet seanca për policët e Leposaviçit, kërkojnë shkresat në gjuhën e tyre

Tre zyrtarë policorë të stacionit të Leposaviçit ishte e paraparë që sot të ballafaqoheshin me akuzat për krim të organizuar në Gjykatën e Prishtinës.

I dëmtuari e pyet Faik Graincën: A i ke thënë vëllait tim 'ju jeni familje primitive'

Ish-drejtori i Urbanizmit në Ferizaj Faik Grainca dha mbrojtjen e tij të enjten dhe të premten në Gjykatën e Ferizajt.

Gjykimi për fajde, dëshmitari: Nga i akuzuari kam marrë hua por pa interes

Në gjykimin për fajde ndaj të pandehurit Xheladin Halimi në Gjykatën e Ferizajt ka dëshmuar Blerim Hashani.