Postet nga: burgu i sigurisë së lartë

I burgosuri sulmon oficerin korrektues në Burgun e Sigurisë së Lartë

Një i burgosur në Burgun e Sigurisë së Lartë në Dyz ka sulmuar fizikisht oficerin korrektues gjatë ditës.

25 vjeçari që dyshohet se porositi vrasjen e gardianit brenda Dyzit, po vuan dënimin për vrasje të rëndë në tentativë

Një i burgosur me inicialet V.H., i cilësuar si person me rrezikshmëri të lartë e që po mban dënimin në Burgun e Sigurisë së Lartë, tashmë ...

Detaje si e porositi i burgosuri i Dyzit vrasjen e gardianit

I dënuari i cili përmes telefonit kishte porositur vrasjen e një zyrtari korrektues brenda Burgut të Sigurisë së Lartë, është person me rrezikshmëri të lartë.

Një i burgosur në Dyz, porosit përmes telefonit vrasjen e një oficeri korrektues

Një i burgosur në Burgun e Sigurisë së Lartë dyshohet se ka porositur një ish- të burgosur për të vrarë një oficer.

I qitet ‘dryni’ tenderit për brava në Burgun e Sigurisë së Lartë

Tenderin për instalimin e bravave elektronike me vlerë të parashikuar mbi 17 mijë eurosh, për Burgun e Sigurisë së Lartë, e anuloi Shërbimi Korrektues i Kosovës. Mos ...

I paraburgosuri sulmon gardianin e burgut

Një gardian i Burgut të Sigurisë së Lartë, është sulmuar nga një person i cili është në paraburgim.

Grabitësit e rrezikshëm të Prishtinës janë të paraburgosur në Burgun e Sigurisë së Lartë

Leutrim Latifi, Kastriot Shala e Egzon Sheqiri, të dyshuar për një numër të madh të grabitjeve janë shoqëruar nga Policia e Kosovës për të vuajtur  ...

Të dënuarit për terrorizëm me programe brenda burgjeve për deradikalizim

Më shumë se 400 qytetarë të Kosovës përfunduan në konfliktin në Siri e Irak e dhjetëra prej tyre humbën jetën dhe nuk u kthyen më kurrë.