Postet nga: Bojkot

Falja e tatimit në pronë për 2023 në Prishtinë, LDK bojkoton seancën e Kuvendit Komunal

Seancë e jashtëzakonshme për faljen e tatimit në pronë për vitin 2023 për kryeqytetin, u bojkotua nga grupi i LDK-së si dhe kryesuesi i Kuvendit Komunal Pë...

Mbledhja e Kuvendit të Kryeqytetit, LVV dhe AAK nuk marrin pjesë

Kuvendi i Komuës së Prishtinës sot po mban mbledhjen e rregullt me disa pika të rendit të ditës, derisa seanca është bojkotuar nga partitë opozitare LVV dhe ...

Escobar: SHBA do t’i njohë rezultatet në veri

Emisari i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, ka thënë sot se SHBA-ja do t`i njohë rezultatet e zgjedhjeve në veri të Kosovës, pavarësisht ...

Paralajmërohet bojkotimi i Eurovisionit nëse lejohet Rusia të konkurrojë

Eurovisioni mund të mos jetë gjëja e parë që mendoni gjatë diplomacisë ndërkombëtare - por disa vende kanë filluar të thonë se do ta bojkotojnë ngjarjen në...

Bojkoti, si shantazh ndaj institucioneve për Asociacionin

Çdo shantazh dhe çdo bojkotim i institucioneve të Kosovës nga përfaqësuesit e Listës Serbe, duhet parë si një instruksion që vjen nga Beogradi zyrtar, vlerësojnë ...

Minatorët e 'Trepçës' bojkotojnë punën pas vonesës së pagave

Punëtorët e Ndërmarrjes “Trepça”, e cila para një jave është regjistruar si Shoqëri Aksionare, nuk kanë marrë ende pagat e tyre për muajin shkurt.

Thaçi e Haradinaj injorojnë Konferencën për Skënderbeun

Pavarësisht se kishin paralajmëruar pjesëmarrjen as Presidenti Thaçi e as Kryeministri Haradinaj nuk kanë ardhur në Amfiteatrin e Institutit të Historisë ku kanë filluar punimet e ...