Postet nga: belgjikë

Rrezeart Galica anëtarësohet në asociacionin ndërkombëtare të dizajnit në Belgjikë

Artisti kosovar, Rrezeart Galica është anëtarësuar në Asociacionin Ndërkombëtare për Dizajn e Kulturë Kinë-Evropë, (CEIDA) në Antwerp të Belgjikës.

Vetura futet në mes turmës së qytetarëve në Belgjikë, katër të vdekur e dhjetra të lënduar

Të paktën katër persona kanë vdekur pasi një veturë u përplas me një turmë në jug të Belgjikës, raporton BBC.

Belgjika arreston 13 persona për terrorizëm

Policia në Belgjikë ka arrestuar 13 persona të martën pas bastisjeve në dhe përreth qytetit Antverp, si pjesë e një hetimi mbi aktivitetet e dyshuara terroriste.

Sali Berisha: Lulzim Basha ndiqet penalisht në Belgjikë

Sali Berisha ka ashpërsuar gjuhën ndaj Lulzim Bashës. Ish-kryeministri akuzoi kryetarin demokrat se ka fshehur procesin penal në Belgjikë për rolin e tij në dosjen e ...

Belgjika regjistron rastin e parë me variantin e ri të koronavirusit

Belgjika ka konfirmuar më 26 nëntor rastin e parë me variantin e ri të koronavirusit. Varianti i ri, B1.1.529 ka detyruar shumë shtete që t'i mbyllin kufijtë pasi që rastet ...

Rritet numri i viktimave nga përmbytjet në Evropë

Numri i viktimave nga përmbytjet e fundit në Evropë ka arritur në 193, njoftuan autoritetet më 18 korrik. Ndërkaq, dhjetëra persona vazhdojnë të jenë të zhdukur.

Nuk ka shtetas kosovarë të plagosur në zonat e përmbytura në Evropë

Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës në Kosovë ka njoftuar se deri në tani nuk është raportuar për viktima apo të plagosur, me shtetësi kosovare, ...

Ushtria belge në ndjekje të “Rambos” radikal të armatosur deri në dhëmbë!

Në Belgjikë, ka nisur një gjueti e vërtetë njeriu në të cilën janë përfshirë forcat speciale të njësive të policisë federale dhe trupa ushtarake.