Postet nga: belgjikë

Belgjika mbyll shkollat e restorantet

Shtabi i krizave në Belgjikë ka marrë vendim që të pezullojë mësimet në shkollat e të gjitha niveleve në këtë vend, nisur nga data 16 mars, në përpjekje ...

Haradinaj nënshkruhet në Librin e Zisë për vdekjen e Dukës së Luksemburgut

 

Politikani shqiptar u kap me tre kilogramë drogë

Kryesuesi i Këshillit së Qendrës së Lëvizjes Vetëvendosje në Belgjikë, Rediart Cankja, anëtar i Partisë Kristiane Demokratike Flamane (CD & V) në Belgjikë dhe kandidat ...

Vriten dy policë në Belgjikë

Një burrë ka qëlluar dy oficerë të policisë në qytetin belg të Lieges, raporton BBC.

Riatdhesohen nga Franca e Belgjika 30 Shqiptarë

30 shtetas shqiptarë janë kthyer nga Franca e Belgjika me një avion të posaçëm pasi që shkelën rregullat e Schengenit.

Policia: S’ka Rrezik të Sulmeve në Kosovë

“Nuk ka ndonjë indikacion apo informacion konkret për ndonjë sulm të mundshëm terrorist në Kosovë, por edhe Kosova nuk mund të jetë imune sikurse nuk janë edhe shtetet ...

Rrëfimi i Vjosa Musliut për Sulmet në Bruksel

Rrëfimi i Vjosa Musliut për Sulmet në Bruksel

Vjosa Musliu është asistent-profesore në Universitetin e Lirë të Brukselit.

Mustafa Ngushëllon Brukselin

Kryeministri Isa Mustafa  shprehu ngushëllime për viktimat e sulmeve që ndodhën sot në Bruksel.