Postet nga: Bashkimi Evropian

Çfarë pritet nga takimi i nesërm i ekipit negociator dhe BE-së?

Grupi i ekipit negociator i formuar nga Qeveria e Kosovës - votuar nga Kuvendi i Kosovës, ditën e martë do të zhvillojë takimin e parë me Shë...

Marrëveshja për Brexit votohet më 15 janar

Ligjvënësit britanikë do të votojnë planin për daljen e Britanisë nga Bashkimi Evropian, apo Brexit-in, më 15 janar, konfirmuan për BBC-në burime të Qeverisë në Londër.

Zv/presidenti i Parlamentit Europian në Prekaz: Të mos harrohet e kaluara dhe të mos ketë urrejtje

Zëvendëspresidenti i Parlamentit Europian, Rainer Wieland ka vizituar Xhaminë e fshatit Zabel i Ulët të Komunës së Drenasit dhe ka bërë homazhe në Kompleksin Memorial ...

Tri storje të mbështetura nga BIRN fitojnë çmime gazetareske për të drejtat e njeriut në Kosovë

Tri storje të mbështetura nga BIRN kane fituar sot çmime gazetareske në garën e shpallur nga Koalicioni për Mbrojtjen e Fvmijëve (KOMF)

BE akuzon Haradinajn për rrezikim të dialogut: Presidenti Hashim Thaçi udhëheq me dialogun (DOKUMENT)

Bashkimi Evropian përmes një letre dërguar Kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinajt, ia bën të qartë Qeverisë së Kosovës se në çfarë niveli ka filluar dhe ...

Nis kampanja informuese 'Kodi Civil për qytetarë të barabartë...'

Sot publikohet kampanja informuese ”Kodi Civil qëndron për qytetarët e barabartë të Republikës së Kosovës,” organizuar nga projekti i financuar nga Bashkimi Evropian “Mbështetje ...

Mogherini: Taksa 100% në kundërshtim me frymën europiane

Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Europian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Federica Mogherini, pas takimit të sotëm të ministrave të Jashtëm të Bashkimit Europian ...

Parlamenti Evropian diskuton sot edhe për Kosovën

Parlamenti Evropian do të mblidhet sot për të diskutuar të ardhmen e Ballkanit Perëndimor drejt anëtarësimit në BE.