Postet nga: barrikadat

Policia në Zveçan gjen thasë të tjerë me rërë në një shtëpi private

Policia e Kosovës ka vazhduar hetimet në lidhje me rastin e djeshëm në Zveçan, ku u gjetën thasë me rërë, të cilët dyshohet se ...

Barikadat ne Veri

Bastisje në veri, kanë të bëjnë me barrikadat e vitit 2022

Në veri të vendit sot gjatë ditës janë zhvilluar dy bastisje nga Policia e Kosovës.

Ballafaqimi Haxhiu – Mushkolaj për largimin e barrikadave në veri të Kosovës 

Analisti Imer Mushkolaj ka thënë se ministrja e Drejtësisë Albulena Haxhiu është duke iu referuar si kriminel njerëzve për të cilët nuk ka ndonjë vendim ...

KFOR publikon pamje nga largimi i barrikadave të fundit në veri të Kosovës

Misioni paqeruajtës i NATO-s në Kosovë, KFOR, ka bërë publike pamje nga largimi i barrikadave në veri të Kosovës.

Barikadat ne Veri

Heqja e barrikadave, përreth dy orë do të mbyllet rruga Mitrovicë – Jarinje

Policia e Kosovës ka njoftuar se sot njësitet e KFOR-it do të largojnë kamionët e dëmtuar, të cilët kanë qenë të vendosur në lokacionin e ...

Qeveria gjermane përshëndet shtendosjen e gjendjes në veri të Kosovës

Qeveria gjermane ka përshëndetur arritjen e marrëveshjes për largimin e barrikadave nga rrugët e veriut të Kosovës dhe shtendosjen e gjendjes. Tani kërkohen ...

KFOR-i në veri për të rikthyer lëvizjen e lirë

Misioni i KFOR-it ka njoftuar se janë duke kryer operacione në veri të Kosovës për të hequr automjete të bllokuara në rrugën.

Bühler: Perëndimi e ka toleruar tepër gjatë retorikën luftarake serbe, por edhe qeveria e Kosovës duhet të ketë kujdes

Tepër gjatë është toleruar retorika luftarake nga Beogradi, por edhe qeveria e Kosovës duhet të ketë kujdes me çështje si targat. Kërkohet pajtimi mes popujve, thotë ish-komandanti ...