Postet nga: autostrada e dukagjinit

Avdullah Hoti: Qeveria e ardhshme nuk do ta ndërtojë autostradën e Dukagjinit

Qeveria e re, e cila pritet të formohet nga dy partitë më të votuara në zgjedhjet e 6 tetorit, Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, duket se ...

Daut Haradinaj: Qytetarët e Dukagjinit janë trajtuar si ‘Metohija’ e Ish- Jugosllavisë

Daut Haradinaj, kandidat i AAK-së për deputet, në DebatPernime, ka thënë që projekti për autostradën e Dukagjinit do të jetë ai i cili do ti jap ...

Zotimi i Daut Haradinaj: Nuk do të heqim dorë nga Autostrada e Dukagjinit

Daut Haradinaj, kandidat i AAK-së për deputet, në DebatPernime, ka thënë se janë dy projekte nga të cilat partia e tij nuk do të heq dorë, Boreja, dhe ...

Kandidatët e koalicionit Nisma-AKR-PD tregojnë qëndrimin për Autostradën e Dukagjinit

22 kandidatë për deputetë të koalicionit mes Nismas Socialdemokrate, Aleancës Kosova e Re dhe Partisë së Drejtësisë janë përgjigjur lidhur me qëndrimin e tyre për ...

Hekuran Murati: Autostrada e Dukagjinit të ndërtohet pa shpronësime

Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për deputet, Hekuran Murati në një intervistë për KALLXO.com ka folur për idenë e ndërtimit të autostradës së ...

Shpend Ahmeti kundër idesë së Haradinajt, 'Autostrada e Dukagjinit' nuk është prioritet

Në kohën kur autostrada e projektuar e Dukagjinit është bërë ndër temat kryesore të fushatës së Ramush Haradinajt dhe AAK-së, partineri i ri në koalicion i ...

Lekaj: Largimi i Qeverisë nuk e ndalë projektin për Autostradën e Dukagjinit

Ministri i Infrastrukturës dhe Transportit, Pal Lekaj ka thënë se Autostrada e Dukagjinit ka kohë që ka marrë rrjedhën e jetësimit të saj dhe tashmë fati ...

Deputeti ia propozon Qeverisë 10 investime në Dukagjin në vend të autostradës

Ndërtimi i autostradës së Dukagjinit pritet të ketë një kosto prej rreth 1 miliard euro.